„Ezúttal éltünk az adódó lehetőségekkel“ 2015.11.23.

Az utolsó őszi fordulóban két olyan csapat mérkőzött meg Békéscsabán, mely az ötödik játéknap óta nem nyert meccset a bajnokságban. Ráadásul Bakó Botond foghíjas kerettel látogatott korábbi állomáshelyére, a Fehérvár KC mégis nagykülönbségű győzelmet aratta a lila-fehérek otthonában.

„Meglepett, hogy ilyen könnyen sikerült győznünk. Az előzményeket figyelembe véve, hogy régen nem tudtunk bajnokin nyerni, és több játékosunk is hiányzott, azt gondoltam, vért izzadva tudunk majd győzelmet aratni Békéscsabán. A mérkőzés első 10-12 perce eldöntötte a kettő pont sorsát; jól kezdtünk, jó volt a védekezésünk, és abból nagyon gyors lerohanásokat vezettünk, valamint átlövőink is eredményesen kézilabdáztak. Igazából ugyanazt a játékot produkáltuk mint például az Érd ellen az utolsó hazai mérkőzésen, ám azzal a lényeges különbséggel, hogy az adódó lehetőségekkel éltünk, a ziccereket, távoli zónából leadott lövéseket értékesíteni tudtuk. Sebességben, tempóban jól kézilabdáztunk, voltak ugyan apróbb hibáink, de összességében véve elégedettek lehettünk.

Most egy hét szünetünk van, erre egyéni programot kaptak a lányok, amit el kell végezniük. Jövő hétfőn kezdjük meg ismét a közös munkát – természetesen a négy válogatottunk Mayer Szabina, Tanabe Yuki, Ishitate Mayuko és Biljana Bandelier nélkül – a januárban folytatódó bajnokságra. A célunk erre a periódusra, hogy javítsuk a játékunk leginkább javításra szoruló elemeit, így például a támadásbefejezéseket. A videofelvételek és a statisztikák egyértelműen mutatják, hogy megvannak a helyzeteink, de ezek gólra váltásában fejlődnünk kell.“

Fotó: Komáromi Thomas