Gyakorlás győzelemmel 2015.12.19.

A Fehérvár KC és a Dunaújvárosi KKA a Köfém Sportcsarnokban játszott edzőmérkőzést, melyen az első négy gólt a vendégek, az utolsó hármat a hazaiak szerezték. Az FKC 24-21-re nyerte a találkozót, melyről mindkét fél több kulcsjátékosa is hiányzott.

A Kohásznál nem szerepelt a világbajnokság után regenerálódó Bulath Anita és Triscsuk Krisztina. A fehérváriaknál Bakó Botond továbbra sem számíthat még a sérült Tilinger Tamarára, míg Biljana Bandelier a vébé után kapott pihenőjét tölti, Májer Krisztina pedig kézsérülése miatt nem játszhatott. Ishitate Mayuko és Mayer Szabina szintén „plusz szabadságot“ kapott hétfőig, azonban meggyőzték edzőjüket, így pályára léphettek a pénteki meccsen.

Felkészülési mérkőzés:
Fehérvár KC – Dunaújvárosi Kohász KA 24-21 (12-14)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok
Vezette: Bóna Szabolcs és Tóbiás Richárd

FKC: Herr O., Sipeki (kapusok), Herr A. 5 (1), Mayer 4, Tápai 4, Tanabe 3, Csáki 2, Emberovics 2, Hajduch 2, Ishitate 1, Rideg 1, Kazai, Rózsás. Vezetőedző: Bakó Botond.

DKKA: Oguntoye, Triffa, Pálinkás (kapusok), Kovács A. 6 (2), Takács D. 4, Azari 3, Klujber 3 (1), Nick 2, Vincze 2, Kovács K. 1, Gindeli, Hajtai, Kamper, Kovács D., Molnár,  Szalai. Vezetőedző: Zdravko Zovko.

Kiállítások: 4 perc; 6 perc
Hétméteresek: 1/2 (Tápai hagyta ki); 3/5 (Kovács A. és Klujber hagyott ki egyet-egyet)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 0-3, 10. perc: 1-5, 15. perc: 3-7, 20. perc: 6-12, 25. perc: 9-12; 35. perc: 14-15, 40. perc: 17-18, 45. perc: 20-19, 50. perc: 21-20, 55. perc: 22-21.

Fotó: Komáromi Thomas