A végére nőtt nyolcra a különbség 2016.01.04.

Az első játékrészben még vezetett, a mérkőzés jelentős részében kimondottan jól tartotta magát, végül nyolcgólos vereséget szenvedett a Fehérvár a Győri Audi ETO KC ellen a Kisalföldön. A hazaiak 32-24-re nyertek az impozáns Audi Arénában.

A győriek legújabb világbajnokát, a csapat immár negyedik norvég légiósát, Ida Alstadot előbb a VIP-páholyban bemutatták a jelentősebb szponzorok képviselőjének, majd a játéktéren következett köszöntés, a gárda két, holland ezüstérmese kapott ajándékot, aztán a három norvég világbajnok. Bár még a csapatban nem mutatkozott be, de csokorral jutalmazták a kezdésre a pálya szélére érkező Alstadtot is, akit nagy tapssal köszöntöttek a csarnokot közel háromnegyedig megtöltő drukkerek.

Mielőtt a labda útjára indult, egyperces gyászszünettel adóztak a győri kézilabda legendás alakja, a 87 évesen, a közelmúltban elhunyt Duck Zoltán emlékének, aki előbb játékosként, majd évtizedeken át vezetőként szolgálta a zöld-fehér egyesületet, összesen hatvan éven át szolgálta az ETO-t.

Bandelier bombagóljával a Fehérvár szerzett vezetést, a látogatók egyik, sok nagy csatát megélt szurkolója meg is jegyezte Balássi Imrének, a fehérváriak elnökének címezve: most kellene lefújni a derbit… A válasz gyors volt: „Valóban jól állunk, de kicsit még sok van hátra, mintegy 59 perc.” Hajduch lövésést blokkolták, Groot egyenlített, majd Knedlikova szélről lőtt góljával már az ETO vezetett. Bandelier egalizált. 2-2. Amorim ismét a győrieknek szerzett vezetést, de Hajduch révén egyenlít a Fehérvár, majd Herr Anita büntetőjével már a koronázó városiaknál volt az előny. Planéta tüzelt mellé távolról, aztán a kétszeres BL-győztes, az ETO-t a nyáron elhagyó Herr Orsolya mutatott be két bravúrt. Újra a hazaiak vezettek, Amorim volt elemében, de nem sokáig, mert Bandelier továbbra is eredményesen bombázott kintről. Planéta átlövésével nem tudott mit kezdeni Herr kapus, ám a szélről Korsós nem tudott túljárni az eszén, a félidő derekán 7-5-re vezettek a hazaiak. Kisvártatva Planéta újra eredményes volt, a 16. percben, 8-5-ös hazai vezetésnél időt kért Bakó Botond, az FKC mestere, valamint a nem túl meggyőző Ishitate helyett a sérülésből és betegségből nemrég felépült Tápait küldte pályára.

Löke beállóból tovább növelte a különbséget, ráadásul a bírók szerint vele szigorúan védekező Hajduch kétperces büntetést is kapott. A Groot mellett világbajnoki ezüstérmes tulipánkisasszony, Broch betörése nyomán már 10-5 állt az eredményjelzőn, Herr Anita hozta a közelebb a fehérváriakat, fineszes megoldását a nyáron a győriek ajánlata miatt Fehérvárról távozó Kiss Éva nem tudott hárítani. Bandelier megint elkapta a fonalat, 10-7-re zárkózott a vendég, Groot és Löke azonban gyorsan hűtötte a fehérvári kedélyeket. Bakó lehozta kapusát, így eggyel több mezőnyjátékossal támadtak, azonban elhagyták a labdát. Groot a saját szaggatott vonaláról célozta meg az üres kaput, ám rosszul célzott. A folytatásban is az iménti trükkel operáltak a vendégek, ezúttal nem hagyták el a játékszert, mi több, büntetőhöz jutottak, amit a mezőnyjátékos Herr értékesített, 12-8. Hajduch újabb kétperces büntetést kapott, Korsós büntetőből volt eredményes, Kiss Éva pedig két bravúrt mutatott be hirtelenjében, majd megfogta Tápai büntetőjét is. Tápait ismét szabálytalanul állították meg, a következő hétméterest már belőtte (13-9), a félidő zárása előtt két perccel időt kért Ambros Martin, a házigazdák szakvezetője. Bódi kétszer, Herr Anita egyszer volt eredményes, a szünetben 15-10 állt a táblán.

Fordulás után mindkét szakvezető kapust cserélt, Sipekinek ment jobban, előbb Löke, majd Groot lövését hárította, aztán a korábban játéklehetőséget alig kapó világsztár, Sulland találatai következtek. Bandelier, Mayer, Ishitate és Tápai is beköszönt, nem tudott jelentős különbséggel ellépni az ETO KC, a második játékrész harmadánál 18-15-re vezettek. „Kimondottan jól játszunk” – jegyezte meg az FKC szakmai igazgatója, Deli Rita. Amorim megrázta magát, ötgólos differenciánál Bakó Botond időkérésben látta a megoldást. A hazaiak 4-5 góllal vezettek, azért nem kevesebbel, mert Grimsbö is elkapta a fonalat a kapuban. Bandelier a Broch elleni szabálytalanságért – egyszerűen lebirkózta – kapott kétperces büntetést, de a hazaiak nem növelték a különbséget, mert a látogatók a győri találatokra rendre válaszoltak. Löke lerohanásból szerzett gólja (26-20) nyomán Bakó időt kért, a lefújás előtt hét perccel, Sipeki bravúrral mentett, a szélről pedig Kazai betalált. A végére Sulland, Broch és Groot sikeres megoldásai maradtak, a végére elfáradó fehérváriak a mérkőzés jelentős részében jól tartották magukat a világ egyik legjobb csapata ellen.

NBI, 12. forduló:
Győri Audi ETO KC – Fehérvár KC 32-24 (15-10)
Győr, 3265 néző
Vezette: Bócz László, Wiedemann Viktor

ETO: Kiss, Grimsbö (kapusok), Groot 6 (1), Löke 5, Amorim 4, Planéta 4, Sulland 4 (2), Bódi 3, Korsós 3 (2), Knedlikova 2, Broch 2, Orbán 1, Hársfalvi, Lakatos. Vezetőedző: Ambros Martin.

FKC: Herr O., Sipeki (kapusok), Bandelier 7, Herr A 7 (3), Mayer 3, Ishitate 2, Tápai 2 (1), Hajduch 1, Kazai 1, Májer 1, Csáki, Emberovics, Tanabe. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 4 perc; 8 perc
Hétméteresek: 5/8 (Sulland kettőt, Groot egyet hagyott ki); 4/5 (Tápai hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 4-4, 15. perc: 7-5, 20. perc: 10-6, 25. perc: 12-7; 35. perc: 17-13, 40. perc: 19-15, 45. perc: 22-17, 50. perc: 24-19, 55. perc: 27-21.