Balátlövők hiányoztak, fiatalok debütáltak 2016.01.15.

Bár a tabella tizedik helyezettjéhez látogatott a Fehérvár KC a bajnokság 14. fordulójában, nem várt könnyű feladat Bakó Botond csapatára a Mosonmagyaróvár otthonában, hiszen három balátlövője közül egyikre sem számíthatott az FKC vezetőedzője. A fehérváriak szoros első félidő után a másodikban hat góllal elhúztak, és a hajrában a fiatalokat játszatva 24-22-re nyerték a meccset.

A szezon eleje óta hiányzó Tilinger Tamara mellett a legutóbbi, Budaörs elleni bajnokin megsérült Biljana Bandelier és Emberovics Míra sem állt a Fehérvár KC rendelkezésére, így gyakorlatilag felnőtt balátlövő nélkül érkezett a csapat Mosonszolnokra. A keretben megüresedő helyekre 15 éves játékosokat, Hudra Enikőt és Utasi Lindát nevezte be Bakó Botond. Az FKC két serdülő válogatottja a mérkőzés hajrájában be is mutatkozhatott a felnőtt élvonalban. A meccsnek ebben a szakaszában Rideg Renátával és Rózsás Josephine-nel együtt négy utánpótlás-játékossal álltak fel a fehérváriak.

NBI, 14. forduló:
Mosonmagyaróvári KC – Fehérvár KC 22-24 (9-11)
Mosonszolnok, 350 néző
Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs

Mosonmagyaróvár: Stojak, Szemerey (kapusok), Kiss N. 5 (1), Dombi 3, Gerháth 3, Szepesi 3, Katona 2, Gyimesi 2, Puhalák 2 (1), Csala 1, Hanczvikkel 1, Bízik, Bouti, De Araujo, Vékássy. Vezetőedző: Hlavaty Tamás.

FKC: Herr O., Sipeki (kapusok), Herr A. 8 (1), Mayer 5, Tápai 5 (4), Ishitate 3, Csáki 2, Kazai 1, Hajduch, Hudra, Májer, Rideg, Rózsás, Tanabe, Utasi. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 10 perc; 6 perc
Hétméteresek: 2/5 (Puhalák, Hanczvikkel és Szepesi hagyott ki egyet-egyet); 5/6 (Herr A. hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-4, 10. perc: 4-6, 15. perc: 5-7, 20. perc: 6-7, 25. perc: 7-8; 35. perc: 11-13, 40. perc: 13-15, 45. perc: 14-18, 50. perc: 16-21, 55. perc: 18-24.

Fotó: Horváth Gyula