„A második félidőt egészen jól kezeltük“ 2016.01.16.

Bakó Botond több szempontból is elégedett volt csapata csütörtöki mérkőzésén. Elsősorban a megszerzett két ponttal teljesítette célját a Fehérvár KC a Mosonmagyaróvári meccsen, amihez szükség volt egy szakmailag nehéz feladat megoldására: a hiányzó balátlövőket, akik belső védők is egyben, olyannyira pótolni tudták a többiek, hogy a hajrában lehetőséget adtak trénerüknek újoncok avatására, szinte egy tizenéves sor serepeltetésére.

„Ha azt nézzük, hogy két nagyon fontos védő és támadójátékosunk kiesett, és gyakorlatilag klasszikus baloldali átlövő nélkül léptünk pályára, akkor azt gondolom, kijelenthető, hogy viszonylag jó mérkőzést játszottunk, legalábbis egy 40-45 perces etapban. Az első félidőben jól kezdtük a mérkőzést, és úgy tűnt, már a szünetre komoly előnyre tudunk szert tenni, de a félidő második felében sok hibát vétettünk, ezekből vissza tudott jönni a mérkőzésbe a Mosonmagyaróvár.

A második félidőt egészen jól kezeltük, a hátsó alakzatban jól meg tudtuk oldani a kieső védőink helyettesítését, a csapat, a lányok átérezték, hogy még több felelősséget kell vállalniuk ebben a helyzetben.

A meccs utolsó részében újoncokat is tudtunk avatni, hetente pár alkalommal edzenek nálunk a fiatalok. Nézzük, kiket és milyen szerepben lehet beépíteni a csapatba. Egy 15 éves játékosnak nyilván még nagyon sokat kell tanulnia és fejlődnie, de pont az a célunk, hogy megszokják a felnőtt csapat légkörét, megtapasztalhassák miről is szól az NBI. Nagyon örültem, hogy a végén, egy jó négyperces periódusban szinte a teljes sort le tudtuk cserélni, és ekkor nagyon fiatal csapattal álltunk fel, két 15, egy-egy 16 éves és junior korú játékosokkal játszottunk. Nekik nagyon fontos minden pályán töltött perc, ezekből a tapasztalatszerzésekből csak jól jöhetnek ki.“

Fotó: Horváth Gyula