Újabb kétgólos győzelem 2016.01.23.

A Fehérvár KC nemcsak a végeredmény, hanem annak kialakulása szempontjából is a múlt heti, Mosonmagyaróvár elleni bajnokihoz hasonlóan aratott győzelmet az MTK-val szemben. Az FKC a második félidő derekán megnyugtató, hatgólos vezetést szerzett, azonban végül csak kettővel győzte le a középmezőnyhöz felzárkózott, fővárosi riválisát.

NBI, 15. forduló:
Fehérvár KC – MTK Budapest 25-23 (13-12)
Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter

FKC: Sipeki (kapus), Bandelier 6, Tápai 4, Csáki 3, Kazai 3, Ishitate 3, Herr A. 2 (1), Mayer 2, Hajduch 1, Tanabe 1, Tilinger. Vezetőedző: Bakó Botond.

MTK: Ignácz-Pethő (kapus), Dakos 6, Termány 4, Balog 3 (3), Kovács 3, Szádvári 2, Tóth 2, Barna 1, Hosszu 1, Valovics 1, Bacikova, Faluvégi, Gera. Vezetőedző: Vladimir Golovin.

Kiállítások: 8 perc; 8 perc
Hétméteresek: 1/4 (Tápai kettőt, Herr A. egyet hagyott ki); 2/3 (Balog hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-1, 10. perc: 5-2, 15. perc: 8-5, 20. perc: 9-7, 25. perc: 11-9; 35. perc: 15-14, 40. perc: 18-14, 45. perc: 20-15, 50. perc: 22-17, 55. perc: 23-19.

Fotó: Horváth Gyula