„Sokkal több volt ebben a mérkőzésben“ 2016.01.24.

A szombati, MTK elleni bajnokin a legfontosabb feladatát teljesítette a Fehérvár KC: magabiztosan tartotta otthon a két bajnoki pontot. Bakó Botond mégsem volt teljesen elégedett, mert minden lehetősége megvolt a csapatának, hogy a kétgólosnál nagyobb különbségű győzelmet arasson. Az FKC vezetőedzője a meccs után a hibákról és a pozitívumokról egyaránt beszélt, valamint előre tekintett a szerdai Magyar Kupa találkozóra is.

„A vége megint szorosabb lett annál, mint amit a játék képe mutatott. Úgy az első, mint a második félidőben minden esélyünk megvolt arra, hogy nagy különbségű eredményt tudjunk kialakítani. Az, hogy ez nem történt meg, a rossz helyzetkihasználásunknak, a kapussal szembeni párharcok elvesztésének köszönhető.

A második félidőben, 23-17-nél négy percig emberhátrányban voltunk, ebből két percig kettős hátrányban; ebben a szakaszban tudott az MTK visszakapaszkodni, és tudta szorosabbá tenni a mérkőzést. A két pont nem forgott veszélyben, végig irányítottuk a mérkőzést, de a végeredménnyel nem vagyok elégedett.

Sokkal több volt ebben a mérkőzésben, és sokkal többet is tettek a lányok. Azt gondolom, a védekezésünk és a kapusteljesítményünk nagyon rendben volt, támadásban is láttam nagyon szép és jó dolgokat. A kapusig nagyon jól játszottunk, a kapussal szemben viszont ennyi ziccert nem szabad kihagyni. Többnyire olyan mérkőzéseink jönnek, ahol ez már nem fog beleférni!“

Emberovics Míra csak a lelátóról nézte a meccset, mikorra várható az ő visszatérése?

„Ha minden rendben megy, akkor 4-5 hét múlva ismét pályára kerülhet. Természetesen kérdés lesz az is, hogy Achilles-sérülését követően mikorra éri majd utol magát sportformailag. Sajnos a legfontosabb időszakban most ő kiesik, várjuk az ő visszatérését is.“

Szerdán újra Mosonszolnokra utaztok, ahol ezúttal MK-meccset vívtok a Mosonmagyaróvár ellen…

„A továbbjutás az egyértelmű célunk! Bandelier felépült bokasérüléséből, és immár Tilinger is bemutatkozott a tegnapi mérkőzésen hosszú sérüléséből visszatérve. Ezek mindenképp pozitív dolgok. Amikor néhány napja Mosonmagyaróváron jártunk, nagyon hiányosak voltunk. Most már ennél jóval több bevethető emberünk lesz. Ez egymérkőzésen eldőlő párharc, ami mindig kicsit érdekesebb, mint egy sima bajnoki. Megfelelő alázattal és koncentrációval tovább tudunk jutni, semmiképp sem eshetünk abba a hibába, hogy lebecsüljük őket. Fel fogunk készülni, és az elvárásoknak megfelelően ki fogjuk küzdeni a továbbjutást.“

Fotó: Horváth Gyula