„Megremegtünk a döntő szituációban“ 2016.02.02.

Ősszel két góllal győzte le a Fehérvár KC a DVSC-TVP-t, szombaton a két csapat debreceni bajnokiján ugyanilyen különbséggel maradt alul Bakó Botond együttese. Hiába fordított hátrányból az FKC, a döntő pillanatokban elkövetett pontatlanságok végül a fontos pontok elvesztéséhez vezettek. A fehérváriak edzője a hibákra és a pozitívumokra is kitért értékelésében.

„Nagyobb pontosság és fegyelem hiányzott a pontszerzésünkhöz. Mayer Szabina elég komoly sérüléssel vállalta a játékot, szinte csak támadásban tudtuk szerepeltetni, de ott is látszott teljesítményén, hogy szokásos játékában gátolta sérülése. Nem kezdtük jól a mérkőzést, de a félidő közepétől elkezdtünk jól játszani, és visszajöttünk a mérkőzésbe. Az első harminc percben már kihagytunk két hetest, egyiket ráadásul időn túl, amivel kettőre csökkenhetett volna a különbség.

A szünet után a védőteljesítményünk még jobb lett, és Herr Orsi nagyon jól védett a kapuban. Ezeknek köszönhetően 12-9-ről 12-14-re fordítani tudtunk, ráadásul ebben a szakaszban lehetőségünk volt még tovább növelni az előnyt, de kihagytuk a helyzeteket, megremegett a kezünk, és a DVSC egyenlíteni tudott. Hosszú, hét perces időszakig 18-18 volt az állás, az a csapat nyerte a meccset, aki elsőként tudott ekkor gólt lőni, ez a Debrecen volt. A végjátékban elkövetett technikai hibák, kiállítás, illetve felelősség fel nem vállalása meghatározta az utolsó hét percet. Az egész mérkőzést nézve, egy 21-19-es eredménynél minden labdának és szituációnak jelentősége van, dühösek lehetünk, bosszankodhatunk, mert a kezünkben volt a lehetőség megnyerni a meccset, de megremegtünk a döntő szituációban.

A következő mérkőzésünk a Magyar Kupában lesz másfél hét múlva. A legelső és legfontosabb célunk, hogy a négyesdöntőbe bejussunk a Békéscsabával szemben. Amennyiben ez sikerül, a bajnokságban is szeretnénk végre idegenben is komolyabb csapatok ellen pontot szerezni. Az utóbbi időben jó tartása volt a csapatomnak, és jó sebességgel játszott most Debrecenben, de a komoly lehetőség ellenére sem tudtuk megszerezni a pontokat idegenben. A második félidőben nyújtott játékunkkal nem véletlenül fordult meg az eredmény. A kulcsmomentumokban kellenek még meghatározó, jó egyéni teljesítmények, a felvállalt döntések. Ezt kell picit javítanunk a folytatásra. Egy nüansznyi hiányzik a teljesítményünkből, de ez nem vigasztal; hozzá kell még tennünk azt a pluszt, amivel az ilyen meccseket meg tudjuk nyerni.“

Fotó: Horváth Gyula