MK: A minimumból kihoztuk a maximumot 2016.02.13.

A bajnokság állása alapján kedvezőnek tűnt a Fehérvár KC sorsolása a Magyar Kupa negyeddöntőjében, hiszen ahhoz az EUbility Group-Békéscsabai ENKSE csapatához látogatott, akit novemberben 13 góllal győzött le a Viharsarokban. A pénteki MK-meccsen az FKC teljesítménye messze elmaradt a bajnokin mutatottól, de végül négygólos hátrányból felállva döntetlent ért el, amivel bejutott a kupa négyes döntőjébe!

Az első félidőt három góllal a hazaiak nyerték, majd a 35. percben négygólosra nőtt a Békéscsaba vezetése. Az FKC tíz perc alatt ledolgozta a hátrányát (20-20), sőt 21-23-nál „meccslabdához“ jutott, azonban kimaradt Herr Anita hétméterese. Az utolsó hat percet egy 3-0-s sorozattal kezdték a lila-fehérek, de előbb Csáki Viktória (27-27), majd Herr Anita is (28-28) egálra hozta vissza az eredményt. Az utolsó másfél percet – ebből egy teljes percet emberelőnyben – támadhatott végig (passzív jelzés nélkül) a Békéscsaba, ám a fehérváriaknak sikerült mgőrizniük a továbbjutást jelentő döntetlent.

Magyar Kupa, negyeddöntő:
EUbility Group-Békéscsabai ENKSE – Fehérvár KC 27-27 (15-12)
Békéscsaba, 500 néző
Vezette: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária

Békéscsaba: Futaki, Terenyi, Misailovic (kapusok), Nikolayenko 9 (6), Walfisch 5, Kovács 4, Szögi 4, Zöldi-Tóth K. 2, Bottó 1, Dajka 1, Gávai 1, Mézes, Szabó, Tóth S., Török. Vezetőedző: Szabó Károly.

FKC: Herr O., Sipeki (kapusok), Csáki 5, Mayer 5, Bandelier 4, Kazai 3, Herr A. 3 (2), Tilinger 3, Ishitate 2, Tápai 2, Gjorgjijevska, Hajduch, Tanabe. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 14 perc; 16 perc
Hétméteresek: 6/6; 1/2 (Herr A. hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 7-5, 15. perc: 8-6, 20. perc: 10-9, 25. perc: 13-10; 35. perc: 18-14, 40. perc: 19-17, 45. perc: 20-20, 50. perc: 23-21, 55. perc: 25-25.

Fotó: Horváth Gyula