Vereség egy igazi megyei rangadón 2016.02.21.

A Fehérvár KC csapata többször is megmutatta a Dunaújvárosi KKA elleni megyei rangadón, hogy tartása van, ám a kulcspillanatokban elkövetett hibák miatt hiába zárkózott fel a második félidőben kétszer is egy gólra a négy-öt találattal elhúzó házigazdákhoz, végül szoros végjátékban vereséget szenvedett.

A 35. perc elején, öt góllal is vezetett a Dunaújváros (19-14), sőt Tápai Szabina szabálytalanságát követően kettős emberelőnyhöz és büntetőhöz jutottak a hazaiak. Herr Orsolya azonban védte a hétméterest, a bravúr fordulatot  hozott, és négy perc elteltével újra meccsben volt az FKC (20-19).

Az egyenlítés a technikai hibákkal eltékozolt támadások miatt nem sikerült, és a Kohász újból elhúzott, az 53. percig állandósította három-négygólos előnyét (26-22). A hajrát három Tápai-találat nyitotta, amivel az 57. percben megint egyre közelítették meg ellenfelüket a fehérváriak (26-25), de fordítaniuk már nem sikerült. Az FKC 58:50-nél még válaszolni tudott Klujber Katrin góljára (27-26), az Újváros azonban rutinosan szinte végigtámadta a hátralévő időt, és Bulath Anita az utolsó másodpercekben állította be a végeredményt.

NBI, 18. forduló:
Dunaújvárosi Kohász KA – Fehérvár KC 28-26 (16-13)
Dunaújváros, 900 néző
Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor

DKKA: Oguntoye, Triffa (kapusok), Kovács 8 (1), Takács D. 5, Bulath 4, Azari 3, Klujber 3, Triscsuk 2, Vincze 2, Szalai 1, Ferenczy, Horváth, Nick. Vezetőedző: Zdravko Zovko.

FKC: Sipeki, Herr O. (kapus), Tápai 8 (3), Bandelier 5, Tilinger 4, Hajduch 2, Kazai 2, Mayer 2, Gjorgjijevska 1, Herr A. 1, Ishitate 1, Csáki, Tanabe. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 10 perc; 10 perc
Hétméteresek: 1/2 (Kovács hagyta ki); 3/3

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 10. perc: 5-6, 15. perc: 8-8, 20. perc: 11-9, 25. perc: 13-10; 35. perc: 19-14, 40. perc: 20-19, 45. perc: 24-20, 50. perc: 25-21, 55. perc: 26-23.

Fotó: Horváth Gyula