Lemásolták a júniusi eredményt 2016.03.11.

Ahogy a júniusi, úgy a jelenlegi, székesfehérvári edzőtábora alkalmával is megmérkőzött a Fehérvár KC csapatával a japán válogatott, és a kilenc hónappal ezelőtti meccshez hasonlóan ezúttal is 28-27-re nyertek. A hazaiaknál a tízgólos Biljana Bandelier, az olimpiai sejetezőre készülő vendégeknél a kilencszer eredményes Ikehara Ayaka járt élen a góllövésben.

Az FKC-ból hiányzott Tilinger Tamara, a macedón válogatottal Európa-bajnoki selejtezőn szereplő Elena Gjiorgjijevska, valamint a Köfém Sportcsarnokban lejátszott meccsen a hazája nemzeti együttesét erősítő Ishitate Mayuko és Tanabe Yuki.

Edzőmérkőzés:
Fehérvár KC – Japán 27-28 (13-14)
Köfém Sportcsarnok
Vezette: Bacs József és Bóna Szabolcs

FKC: Sipeki, Herr O. (kapusok), Bandelier 10, Herr A. 5 (3), Kazai 5, Tápai 2 (1), Csáki 1, Hajduch 1, Májer 1, Mayer 1, Rózsás 1, Hudra, Rideg, Utasi. Vezetőedző: Deli Rita.

Japán: Kametani, Hida, Shiroishi (kapusok), Ikehara 9, Fujii 5 (1), Tanabe 4, Yokoshima K. 4, Aizawa 1, Hara 1 (1), Ishitate 1, Kawamura 1, Nagata 1, Shiota 1 (1), Arihara, Ishino, Yokoshima A. Szövetségi kapitány: Kuriyama Masamichi.

Kiállítások: 0 perc; 4 perc
Hétméteresek: 4/6 (Herr A. hagyott ki kettőt); 2/2

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-5, 10. perc: 4-8, 15. perc: 8-8, 20. perc: 11-11, 25. perc: 13-12; 35. perc: 17-15, 40. perc: 20-19, 45. perc: 22-22, 50. perc: 24-24, 55. perc: 26-25.

Fotó: Igari Balázs