Mindkét félidő hajrájában alulmaradtunk 2016.03.27.

Az első 48-hoz méltatlan utolsó 12 percnek köszönhetően a vendégek szempontjából egy szoros meccsből végül sima vereség lett a vége az Érd – Fehérvár KC bajnoki mérkőzésnek. 22-21-es érdi vezetést követően egy-egy 3-0-s és 6-0-s hazai sorozatot követően kilenc góllal maradt alul az FKC.

Az első játékrészben három góllal (6-9) is vezettek Deli Rita tanítványai, és még a 25. percben is kétgólos előnyben voltak (10-12), de a játékrész hajráját 5-1-re nyerték a hazaiak, így 15-13-mal fordultak a csapatok.

A szünet után 18 percen keresztül felváltva estek a találatok, majd a 48. perctől teljesen megváltozott a játék képe. Az Érd villámgyors lerohanásokkal állva hagyta ellenfelét, és eldöntötte a mérkőzést.

NBI, 21. forduló:
Érd – Fehérvár KC 32-23 (15-13)
Érd, 1100 néző
Vezette: Nagy Ferenc, Túroczy József

Érd: Janurik, Gridnyeva (kapusok), Krpez 7 (2), Kisfaludy 5, Gonzalez 4, Fekete 3, Khavronina 3, Klivinyi 3, Szabó 3 (2), Gulyás 2, Signate, 1 Takács 1, Barján, Bulatovic, O. Vukcevic. Vezetőedző: Szabó Edina.

FKC: Herr O., Sipeki (kapusok), Tilinger 8 (6), Bandelier 4, Hajduch 3, Mayer 3, Gjorgjijevska 2, Herr A. 1, Ishitate 1, Tanabe 1, Csáki, Hudra, Kazai, Májer, Rideg, Tápai. Vezetőedző: Deli Rita.

Kiállítások: 10 perc; 4 perc
Hétméteresek: 4/5 (Krpez hagyta ki); 6/7 (Tilinger hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 6-5, 15. perc: 6-7, 20. perc: 8-9, 25. perc: 11-12; 35. perc: 16-14, 40. perc: 19-17, 45. perc: 20-19, 50. perc: 23-21, 55. perc: 27-22.