MK: Két gólra a döntőtől 2016.05.01.

Ahogy a két csapat legutóbbi bajnokiján, a Magyar Kupa elődöntőjében is 23 gólt lőtt a Fehérvár KC az Érdnek, de az FKC-nek ezúttal megvolt az esélye a győzelemre. A második félidő elején öt góllal elhúzott az Érd, de a fehérváriak az 50. percben beérték ellenfelüket, azonban a fordítás már nem sikerült, így vasárnap az FTC ellen mérkőzhetnek a bronzmérkőzésen.

Tippmix Török Bódog Magyar Kupa, elődöntő:
Fehérvár KC – Érd 23-25 (12-16)
Szigetszentmiklós, 800 néző
Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor

FKC: Sipeki, Herr O. (kapusok), Tápai 6 (1), Herr A. 4, Ishitate 3, Mayer 3, Gjorgjijevska 2, Tanabe 2, Tilinger 2, Májer 1, Bandelier, Hajduch, Kazai. Vezetőedző: Deli Rita.

Érd: Janurik, Gridnyeva (kapusok), Krpez 9 (5), Klivinyi 6, Gonzalez 4, Kisfaludy 2, Signate 2, Barján, Bulatovic, Gulyás, Khavronina, Vukcevic. Vezetőedző: Szabó Edina.

Kiállítások: 12 perc; 6 perc
Hétméteresek: 1/2 (Herr A. hagyta ki); 5/5

Az eredmény alakulása: 8. perc: 3-1, 14. perc: 6-5, 17. perc: 6-7, 20. perc: 7-9, 25. perc: 11-13; 33. perc: 12-17, 40. perc: 17-19, 44. perc: 18-21, 50. perc: 21-21, 55. perc: 21-23.