Jelentős hátrányba kerültünk 2016.05.21.

Pénteken megkezdődött a két Fejér megyei csapat pároscsatája a női kézilabda bajnokság 5. helyéért. A Fehérvár KC remekül kezdett, de az első félidő hajrájában a Kohász átvette a vezetést, majd a második játékrészben állva hagyta elbizonytalanodó ellenfelét. A mérkőzés a hazaiak 34-26-os győzelmével zárult, így a fehérváriak jelentős hátrányból várhatják a jövő csütörtöki visszavágót.

A meccsre érkező újvárosi szurkolókat a csarnok bejáratánál, üvegvitrinben elhelyezett, a közelmúltban megnyert, ezüstszínű EHF-serleg várta. Többen hosszú másodperceken át gyönyörködtek a német Metzingen előtt megnyert kupában, s a győzelem feletti, szelíd mámornak ezzel nem volt vége, a bemelegítés végeztével felcsendült a Queen örök érvényű, We are the champions című slágere. A hangosbemondó, mielőtt a csapatokat a parkettre szólította, nem felejtette megemlíteni a nemzetközi porondon aratott diadalt. Jó hangulatban kezdtek tehát a hazaiak, s a komfortérzet tovább javult, az első támadást a szélső Azari sikerrel fejezte be, igaz, Kazai erre azonnal válaszolt. Az EHF-finálé hőse, Triscsuk lövését Herr Orsolya bravúrral védte, Kazai pedig beállóból bombázott a léc alá, 1-2. Kazai továbbra sem viccelt, ellenben a házigazdák rendkívül bizonytalanul passzoltak és lőttek. Herr büntetőt rontott, de az Oguntoyéról kipattanó labdát másodjára a kapuba küldte (1-4), majd Triscsuk kozmetikázott az eredményen. Tartotta 2-3 gólos előnyét a vendég, Herr Orsolya bravúrokat mutatott be, egészen a 10. percig, amikor Triscsuk újabb, valamint Kovács első találatával egyenlítettek a házigazdák. Tilinger pillanatai következtek, beköszönt előbb távolról, majd betörés után (5-7), Zdravko Zovko, a hazaiak trénere a félidő felénél időt is kért. A folytatásban is a vendégek tűntek nyugodtabbnak, peregtek a percek, de a Kohász nem tudott faragni hátrányából. Egészen a 22. percig, amikor eladott, fehérvári labda nyomán Azari iramodott meg, és talált be (7-8), Deli Rita is kikérte első idejét. Rövidesen egyenlítettek az újvárosiak, mi több, Oguntoye védte Herr Anita büntőjét, Bulath pedig betörés után betalált, 10-9. A hazaiaknál Triscsuk, a vendégeknél pedig Herr Anita volt elemében, 13-10-es eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Fordulás után Vincze két góllal nyitott (15-10), a nagyobb bajt elkerülendő, Deli időkérésben látta a megoldást. Nem tudtak közelebb férkőzni a fehérváriak, Mayer Szabina beállóból szerzett góljaira a szélső Vincze mindig válaszolt. Sok volt a pontatlanság az FKC játékában, a különbség tovább nőtt, Bulath találata nyomán már 22-15 állt a táblán. Állandósult ez a differencia, mégis Zovko kért időt a vége előtt negyedórával. Nem találta a ritmust a vendég, Takács és Szalai góljaival 11 gólos lett az előny (28-17), ezúttal Deli kért időt. A hazaiak találataira mindössze Mayer és a rendkívül tehetséges tinédzser, Utasi válaszol, végül 34-26-ra nyert a Dunaújváros. Visszavágó jövő csütörtökön, 18 órakor, Székesfehérváron.

K&H női liga, 5-6. helyért, 1. mérkőzés:
Dunaújvárosi Kohász KA – Fehérvár KC 34-26 (13-10)
Dunaújváros, 700 néző
Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs

DKKA: Oguntoye, Triffa (kapusok), Triscsuk 8 (3), Szalai 5, Vincze 5, Azari 4, Bulath 3 (1), Horváth 3, Kovács 3, Takács D. 3, Hajtai, Klujber, Nick. Vezetőedző: Zdravko Zovko.

FKC: Herr O. (kapus), Mayer 8, Herr A. 5, Tilinger 4 (1), Kazai 3, Gjorgjijevska 2, Utasi 2 (1), Bandelier 1, Tanabe 1, Hajduch, Hudra, Ishitate, Májer. Vezetőedző: Deli Rita.

Kiállítások: 4 perc; 4 perc
Hétméteresek: 4/6 (Kovács és Bulath hagyott ki egyet-egyet); 2/4 (Herr A. hagyott ki kettőt)

Az eredmény alakulása: 6. perc: 1-4, 12. perc: 5-5, 15. perc: 5-7, 20. perc: 6-8, 25. perc: 9-9; 35. perc: 16-12, 40. perc: 19-14, 45. perc: 24-16, 50. perc: 28-18, 55. perc: 32-22.