Becsületgyőzelem 2016.05.27.

A 2015/2016-os bajnoki szezon utolsó tétmérkőzésén a Fehérvár KC ugyan nem tudta ledolgozni a múlt héten szerzett, jelentős hátrányát a Dunaújvárossal szemben, de győzelemmel, büszkén zárta az idényt. Az első félidőt négy góllal nyerték a vendégek, az 53. percben öttel is vezettek, az utolsó két és fél percet azonban 4-0-ra hozta az FKC, és 28-27-es győzelmet aratott.

Biljana Bandelier a záró tízpercben ötször vette be átlövésből a Kohász kapuját, Sipeki Flóra a hajrában három bravúrt is bemutatott, és és az utolsó másodpercekben a hét a hat elleni játékban Mayer Szabina góljával megnyerte a meccset az FKC.

K&H női liga, 5-6. helyért, 2. mérkőzés:
Fehérvár KC – Dunaújvárosi Kohász KA 28-27 (11-15)
Köfém Sportcsarnok, 700 néző
Vezette: Tomecskó-Hunyadi Tamás, Unyatinszki Tamás

FKC: Herr O., Sipeki (kapusok), Bandelier 11, Mayer 4, Ishitate 3, Tilinger 3 (1), Herr A. 2, Kazai 2, Gjorgjijevska 1, Hajduch 1, Májer 1, Hudra, Tanabe. Vezetőedző: Deli Rita.

DKKA: Oguntoye, Triffa (kapusok), Vincze 6, Azari 4, Kovács 4 (2), Szalai 4, Triscsuk 4 (1), Bulath 2, Horváth 1, Klujber 1, Takács D. 1, Hajtai, Nick. Vezetőedző: Zdravko Zovko.

Kiállítások: 4 perc; 12 perc
Hétméteresek: 1/3 (Herr A. és Tilinger hagyott ki egyet-egyet); 3/3

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-3, 12. perc: 4-7, 15. perc: 5-8, 20. perc: 7-11, 25. perc: 9-13; 35. perc: 13-16, 40. perc: 16-18, 45. perc: 16-20, 50. perc: 19-22, 55. perc: 23-26.

Fotó: Horváth Gyula