Döntetlen Argentínával 2016.06.01.

A riói olimpiára készülő Argentína válogatottja ellen játszott felkészülési mérkőzést a Fehérvár KC a Köfém Sportcsarnokban. A mérkőzés első félideje a dél-amerikaiak kétgólos vezetésével zárult, sőt a vendégek egészen a találkozó 3/4-ig előnyben voltak. A 48. percben, Májer Krisztina góljával vezetett először a több kulcsemberét nélkülöző FKC, végül döntetlennel zárult a találkozó.

Barátságos mérkőzés
Fehérvár KC – Argentína 25-25 (11-13)
Köfém Sportcsarnok
Vezette: Altmár Kristóf-Horváth Márton

FKC: Sipeki 1, Hajek (kapusok), Májer 5, Herr A. 4 (3), Kazai 4, Hudra 3, Mayer 3, Utasi 3 (2), Hajduch 1, Tilinger 1, Bandelier, Boldizsár, Hrabovszky. Vezetőedző: Deli Rita.

Argentína: Carratu, Kogan (kapusok), Mendoza 6, Pizzo 6 (3), Belotti 4 (2), Ponce de Leon 3, Haro 2, Iacoi 2, Gandulfo 1, Sans 1, Campigli, Cozzi, Crivelli, Decilio, Mena, Salvado. Vezetőedző: Eduardo Peruchena.

Kiállítások:  0 perc; 2 perc
Hétméteresek: 5/6 (Herr A. hagyott ki egyet); 5/7 (Belotti és Ponce de Leon hagyott ki egyet-egyet)

Az eredmény alakulása:
6. perc: 2-3, 10. perc: 4-5, 15. perc: 5-6, 20. perc: 7-10, 25. perc: 8-11, 35. perc: 14-15, 40. perc: 14-18, 45. perc: 18-20, 50. perc: 24-21, 55. perc: 24-24.