Beleszaladtunk… 2006.03.27.

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding 16 gólos vereséget szenvedett a bajnok Győri ETO otthonában. A fehérváriak csak 20 percig tudtak lépést tartani a házigazdákkal. A Cornexi 16 éves kapusa, Trimmel Brigitta első bajnoki mérkőzésén védhetett, míg Varga Katalin első találatát érte el a felnőtt csapatban.

NB1, 22. forduló:
Győri Graboplast ETO KC – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 43-27 (22-15)

Győr, Magvassy Mihály sportcsarnok, 1300 néző
Vezette: Kékes, Kékes

Győr: Herr O., Petróczi (kapusok), Mörtel 9/1, Temes 8/3, Nagy K. 6, Bradeanu 6, Vérten 4, Kovacsicz 3, Juhász 2, Reiner 2, Bódi 1, Bognár 1/1, Csupor 1, Herr A.
Vezetőedző: Róth Kálmán

Cornexi: Sugár, Fekete, Trimmel (kapusok), Vijunaite 5, Tilinger 4/2, Triscsuk 4, Balogh B. 3, Kenyeres 3, Szabó V. 3, Őri E. 2, Kordyuk 1, Vaszari 1, Varga 1.
Vezetőedző: Szabó Edina

Hétméteresek: 5/6 (Temes hagyta ki); 2/3 (Balogh hagyta ki).
Kiállítások: 6 perc, illetve 12 perc

Az eredmény alakulása:
5. perc: 5-2, 10. perc: 7-6, 15. perc: 10-9, 20. perc: 13-11, 25. perc: 17-12, 35. perc: 23-17, 40. perc: 26-19, 45. perc: 28-19, 50. perc: 33-20, 55. perc: 37-23.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:
„Az első félidőben egy gyenge kezdés után sikerült összeszedni a csapatot, és akkor azt hittem, tudunk egy jó meccset játszani. Ennek ellenére sajnos számos figyelmetlenségből adódó hibát vétettünk, a második félidőben pedig szétesett a játékunk, ami elsősorban a sebesség formájában nyilvánult meg. Az embereink nem tudták felvenni a ritmust, és a játékosok ekkor már elfogadták a vereség tényét, nem tudtak olyan mértékben küzdeni, ahogy lehetett volna. Az ilyen fiatal játékosok esetében sajnos ezzel a hullámzó teljesítménnyel számolni kell, ez a realitás.
Hat mérkőzésünk van hátra a szezonból, a rájátszásban egyértelmű cél az ötödik hely megszerzése, amiért mindent elkövetünk. Jó hangulatban és lelkesen fogunk készülni, és azon leszünk, hogy a csapat minden játékosa száz-százalékosan léphessen pályára.
A pénteken kezdődő Magyar Kupa-mérkőzésekkel kapcsolatban pedig egyértelmű, hogy mind a négy résztvevő csapat teljes erővel arra fog koncentrálni, hogy minél jobb teljesítménnyel a legjobb helyezést érje el.”

Balogh Beatrix
, a Cornexi csapatkapitánya:
„Rosszul kezdtük a meccset, és igaz, hogy visszakapaszkodtunk, de valamitől mégis összeroppant a csapat. Egyre rosszabbul játszottunk, és nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket sem. A Győr jó csapat, de nem gondoltam volna, hogy ilyen különbséggel kapunk ki. Nem úgy sikerült az alapszakasz, ahogy terveztük, nem jött ki jól a lépés, amire Siti Bea kiesése rátett egy lapáttal. A fiatalok próbáltak beilleszkedni, igyekeztek, de valószínű, hogy a csapatba való beépülésük hosszabb időt vesz igénybe. A rájátszásban mindent megteszünk, hogy ötödikek legyünk. Ezt most meg kell csinálnunk. Az első feladatunk a lehető legjobban felkészülni a Vasas ellen, hiszen pénteken velük találkozunk a Magyar Kupa elődöntőjében, valamint a rájátszásban, az 5-8. helyért vívott csaták alkalmával.”

Trimmel Brigitta, a Cornexi 16 éves kapusa:
„Sajnálom, hogy nem sikerült az utolsó mérkőzésünk a Győr ellen, viszont nagyon örülök annak, hogy a felnőtt csapat színeiben a pályára léphettem életem első bajnoki mérkőzésén, sőt, egy ziccert is hárítottam. Egyáltalán nem számítottam erre, és nagyon meglepődtem, amikor Edina rám mutatott, hogy menjek. Még sokat kell tanulnom, de mindent megteszek a jövőben, hogy számíthassanak rám az első csapat tagjaként is.”

Forrás: Presstige Média