Sikerhez öltözve 2006.04.03.

Gyönyörű új mezben ért el nagyon fontos sikert a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A Magyar Kupa elődöntőjében a Vasas ellen aratott hatgólos győzelem azt jelenti, hogy csapatunk bebiztosította a jövő évi nemzetközi kupaszereplését. A kupa-hétvége java azonban még hátravan: a szombati döntőben a Győrrel találkozunk!  Roxette (Dressed for succes.mp3)

Március 31-én, pénteken, a gödöllői Szent István Egyetem sportcsarnokában rendezték meg a Suzuki Benkő női Magyar Kupa elődöntő mérkőzéseit, ahol a Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabdacsapata a Vasas Invitel együttesével csapott össze a döntőbe jutásért. A Vasas lányai az első játékrészben még rendre egy-két góllal mentek a fehérváriak előtt, de Szabó Edina tanítványainak sikerült fordítaniuk a félidőben, így egygólos előnnyel kezdték a csata második felvonását.

A 47. perctől a Cornexi folyamatosan növelte előnyét, az 50. percben már három-, rá öt percre pedig ötgólos különbség alakult ki a két gárda között. A fehérváriak végül hat góllal nyerték a találkozót, és ezzel a klub történetében első alkalommal a Magyar Kupa döntőjébe jutottak.

Magyar Kupa elődöntő:
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Vasas Invitel 26-20 (12-11)
Gödöllő, Egyetemi csarnok, 1100 néző
Vezette: Jancsó, Marczinka

Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok), Balogh B. 10(2), Tápai Sz. 9(1), Kordyuk 2, Szabó V. 2, Kenyeres 1, Pádár 1, Vijunaite 1, Vaszari, Triscsuk, Tilinger, Őri E.
Vezetőedző: Szabó Edina

Vasas: Triffa, Tóthova (kapusok), Szilágyi 5, Tomori 4, Berta 3, Őri A 3(2), Moszkovaja 2, Gorova 2, Ábrahám 1, Blaskovits, Simon, Stiener, Gabnai.
Vezetőedző: Mocsai Lajos

Hétméteresek: 3/5 (Tápai, Balogh hagyta ki); 2/2
Kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc

Az eredmény alakulása:
5. perc: 1-2, 10. perc: 2-3, 15. perc: 5-6, 20. perc: 8-8, 25. perc: 10-10, 35. perc: 14-12, 40. perc: 16-14, 45. perc: 16-16, 50. perc: 20-17, 55. perc: 23-18.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:

„Még ennél is szorosabb mérkőzésre számítottunk, nagyon akart a csapatunk, feltétlenül szerettünk volna a döntőbe jutni, és kivívni az Európa-kupában való indulás jogát. Amit a lányok a pályán műveltek, az erőn felüli volt, hiszen közülük páran nem tudtak edzeni a sérüléseik miatt, ennek ellenére szükség volt a játékukra, beálltak játszani, küzdeni a csapatért. Az első félidei görcs számos ziccer kihagyását eredményezte, mindkét kapuban kiemelkedő volt a kapusteljesítmény, emelve a mérkőzés színvonalát, ami szerintem nem volt valami különleges, inkább küzdelmes. A második félidőben remekül működött a védekezésünk, és voltak olyan periódusok, amikor megvillantak az egyének is. Boldogok vagyunk, hogy döntőt játszhatunk, és készülünk a szombati összecsapásra a Győr ellen.”

Mocsai Lajos, a Vasas vezetőedzője:

„A két csapat játékosállománya óriási különbséget mutat, az ellenfél cserepadja erősebb volt, mint a mienk. Negyvenöt percig nyitottá tudtuk tenni a mérkőzést, de a kondícionális problémákból adódóan nagyon sok technikai hibát vétettünk. Ilyen erőfokú mérkőzésen a csapatom még nem nagyon játszott, és dicséretes, hogy így küzdöttünk. A probléma az, hogy azok az egyéniségek hiányoztak, akik a kritikus időszakban a játékot kézbe veszik. Nagyon elégedett voltam Triffa Ági teljesítményével és az egész csapat első félidei eredményével. Sajnálom, hogy a második félidőben elsősorban szellemiségében összeroppant a társaság, saját támadójátékunkból kaptunk ki, hiszen nyolc-tíz indításgólt kaptunk eladott labdákból. Örülök és dicséretes, hogy a Vasas megszerezte a harmadik helyet a kupában, és remélem ezt a teljesítményt, amit ebben az évben letettünk az asztalra, a vezetés és szponzorok egyaránt értékelni fogják. Megpróbálunk úgy felnőni, hogy még becsületesebb, komolyabb munkával, remélhetőleg javuló játékosállománnyal jövőre egy ilyen mérkőzést az utolsó percig nyitva tudjunk tartani.”

Balogh Beatrix, a Cornexi csapatkapitánya:

„Nagy nyomás volt rajtunk a jövő évi kupaszereplés miatt, ezért bátortalanabb játékkal kezdtünk, többet hibáztunk, mint szoktunk. Az eredmény alakulásával megkönnyebbültünk, és jobban megvalósíthattuk az elképzeléseinket. Kíváncsian várjuk a holnapi, Győr elleni találkozót, hiszen tudtunk már a bajnokság élcsapata ellen is jó teljesítményt nyújtani. Tavaly megnyertük az EHF-kupát, idén pedig jó lenne megnyerni a Magyar Kupát. A lényeg, hogy mindent megteszünk, hogy tisztességgel helytálljunk, és emelt fejjel jöhessünk le a pályáról. Büszkék leszünk, ha sikerül egy olyan összeállításban nyernünk, ahol sok a sérült, és nélkülöznünk kell egy Siti Bea szintű egyéniséget.”

Tápai Szabina, a Cornexi balátlövő irányítója:

„Tudtuk, hogy az ellenfelük alaposan felkészül ellenünk, ahogyan mi is belőlük. Az első félidő játéka azért is alakult szorosan, mert egyik csapat sem tudta igazán felméri, mi lehet a másik játékának az ellenszere. Annak köszönhető, hogy végül jelentős különbséggel nyertünk, hogy a mérkőzés vége felé a lerohanásainkat góllal tudtuk befejezni. Mi mindent megteszünk, hogy megnyerjük a kupát, hiszen nem minden esetben érvényesül a papírforma.”

Sugár Tímea, a Cornexi kapusa:

„Óriási küzdelem volt a pályán, a tét és az akarás rányomta bélyegét a játék szépségére. A Vasas az első félidőben taktikusan, szépen kihasználta az általunk megadott lehetőségeket is, így ott volt a nyakunkon. A második félidőben már sikerült megnyugtató különbséget produkálni, így lekerült a teher és feszültség a vállunkról. Ennek tudatában könnyebben végrehajthattuk az előírt taktikai utasításokat. Nagyon akartuk, hogy ebben az évben is elérjünk valamilyen eredményt, ami a klub számára is előrelépést jelent, ez pedig most a KEK-ben való szereplés, illetve az arany vagy ezüstérem a Magyar Kupában.”