Húsvéti tornagyőzelem! 2006.04.19.

A veszprémi Balaton Kupa nemzetközi utánpótlástornán nagyszerű sikert ért el a Cornexi-Alcoa-HSB Holding ifjúsági csapata. Az 1987/1988-as korosztályban veretlenül szereztek első helyet Szalma János tanítványai. A húsvéti torna legjobb játékosának Tilinger Tamarát választották.

A Balaton Kupa elnevezésű utánpótlástornán a különböző korcsoportokban összesen hét ország 78 csapata vett részt. A magyar együtteseken kívül Ausztriából, Dániából, Horvátországból, Németországból, Szerbiából és Szlovéniából érkeztek fiatal kézilabdázók.

A Cornexi a csoportküzdelmek során négy mérkőzést játszott (a meccsek 2x15 percig tartottak); mindhárom német ellenfelét legyőzte, míg a Dunaferr ellen döntetlent ért el. Ezzel a csoport második helyén végezett csapatunk, mivel a dunaújvárosiaknak +39, nekünk +33 volt a gólkülönbségünk.

Csoportmérkőzések (vasárnap):
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Großbottwar (GER) 27:3
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Kirkel (GER) 14:10
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Anderten (GER) 20:15
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Dunaferr 12:12

A Dunaferr elleni döntetlen értékét növeli, hogy ez a mérkőzés a Cornexinek vasárnap már a negyedik meccse volt, míg az ellenfélnek ez volt aznap az első megmérettetése. Ennek ellenére fizikailag fölényben voltunk, sőt a lányok jó erőnléti állapota a szintén vasárnap lejátszott két középdöntőbeli mérkőzésünkön is meglátszott.

Középdöntő (vasárnap):
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Kirkel (GER) 18:10
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Grün-Weiss Schwerin (GER) 25:12

A Schwerin a másik csoport első helyezettjeként jutott a középdöntőbe. Legyőzésükkel, (valamint a Kirkel elleni újabb sikerrel) Pumiék a döntőbe jutottak. A vasárnapot így fantasztikus mérleggel, öt győzelemmel és egy döntetlennel zárták a lányok.

Döntő (hétfő):
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Dunaferr 15:13

„Végre sikerben volt része a csapatnak; ezt nagyon megérdemelték a lányok. Kiss Adrienn, Tápai Andrea és Varga Kata nélkül is nagyot alkottak. Különösen örülök annak, hogy vasárnap 180 percnyi meccsjáték ellenére is végig jó kondiban volt a csapat, és sokkal jobban bírtuk erővel, mint például a Schwerin.” – dicsérte tanítványait Szalma János.

A tornagyőztes csapat tagjai: Pácz Viktória, Trimmel Brigitta (kapusok), Fekete Kitti, Francsics Nikoletta, Illés Zsófia, Jámbor Réka, Kasó Boglárka, Kemény Szandra, Kovács Amelita, Lelkes Noémi, Popovics Katalin, Rubint Petra, Szalma Adrienn, Szigeti Vanessa, Tilinger Tamara, Tóth Eszter.