„Vigyázó kezű” fehérvári lányok 2006.04.29.

Továbbra is veretlen a rájátszásban, és újra segítséget nyújtott a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A fehérváriak az első félidőben megszerzett egygólos előnyüket a második játékrészben végig vezetve őrizték meg a Kiskunhalas ellen. A mérkőzésen gyűjtött adományokkal a Vigyázó Kéz Gyermekvédelmi Egyesületet támogatta a klub.

A fehérvári lányok jótékonysági akciója ezen a mérkőzésen a második félidőhöz érkezett. Az Adai Általános Iskolának szervezett könyvgyűjtés után a "Vigyázó Kéz Gyermekvédelmi Egyesület" javára ajánlottak fel játékokat és sportszereket a szurkolók és játékosok. A klub vezetése és a csapattagok is egyaránt köszönetüket fejezik ki az adományozóknak, hogy segítették a sikeres és nemes kezdeményezést.

Bajnoki rájátszás (5-8. helyért), 2006. április 28.
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Kiskunhalasi NKSE 29-28 (14-13)
Székesfehérvár, 600 néző
Vezette: Dobrovits, Tájok

Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok), Balogh B. 6 (2), Tilinger 5 (5), Szabó V. 4, Tápai Sz. 4 (1), Kordyuk 3, Kenyeres 2, Pádár 2, Vijunaite 2, Őri E. 1, Triscsuk, Vaszari.
Vezetőedző: Szabó Edina

Kiskunhalas: Győri, Vörös H. (kapusok); Micskó 6, Ilyés 4, Kurgyis 4 (1), Borbély 3, Kocsik 3 (1), Koroknai 3, Kósa 3, Kocsis 2, Baross, Hodosi, Nagy R., Ruskó.
Vezetőedző: Zsiga Gyula

Hétméteresek: 8/11 (Balogh, Tápai, Tilinger hagyott ki egyet-egyet); 2/4 (Kocsik hagyott ki kettőt)
Kiállítások: 10 perc, illetve 8 perc

Az eredmény alakulása:
5. perc: 2-2, 10. perc: 5-5, 15. perc: 7-7, 20. perc: 9-10, 25. perc: 12-10, 35. perc: 17-14, 40. perc: 20-17, 45. perc: 23-19, 50. perc: 24-22, 55. perc: 27-24.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:
„Újból egy nehéz felkészülési hét áll mögöttünk, nagyon készültünk, kemény meccsre számítottunk, hiszen tudtuk, hogy a Kiskunhalasnak az esetleges Európa-kupás helyezés miatt is fontos a mai találkozó. Érezhető volt a tét, hullámzó volt a csapat teljesítménye a játékrészeken belül is, az ötgólos előnyünket sem tudtuk tartani. Mindenkinél tapasztalható volt egyéni jó és gyenge teljesítmény egyaránt. Csapatszinten nem tudtunk átható erejű játékot produkálni. Ettől függetlenül voltak jó periódusok, csak a kritikus pillanatokban mégis hibáztunk. Mindhárom rájátszás mérkőzésünket magabiztosan nyertük, annak ellenére, hogy folyamatosan forgatom az embereimet, a jövő csapatépítését szem előtt tartva. Azt a célt tűztük ki magunknak, hogy minden mérkőzést megnyerjünk a rájátszás során. Eddig jól haladunk, elégedett vagyok a lányok munkájával, rendesen edzenek, csak a folyamatos teljesítménynyújtáson, koncentráción kell még javítanunk.

A szüleim közel negyven éve a Fóti Gyermekváros testnevelő tanárai, így jómagam is testközelből tapasztalhattam, hogy nagy szükség van a hasonló kezdeményezésekre, és arra, hogy odafigyeljünk, gondoljunk a gyermekekre. Örömmel tapasztaltam, hogy a csapat minden tagja igazán tiszta szívből segített mindkét kezdeményezésünk alkalmával. A múltkori gyűjtésre behozott könyvek beírásait, üzeneteit olvasva egyértelműen kiderült, hogy itt nem csak jelképes gesztusról van szó, hanem a játékosaim egytől-egyig jó emberek, akiket láthatóan megérintett, hogy segíthetnek.”

Siti Beáta, a Cornexi technikai igazgatója:
„Elég verítékszagú mérkőzésre sikeredett a mai találkozó, sem védekezésben, sem pedig támadásban nem tudtuk igazán megvalósítani azokat a taktikai elképzeléseinket, amelyeket gyakoroltunk. Sokszor meg kellett volna tartanunk a labdát és türelmesebben játszanunk. A második félidőben Fekete Csilla jól váltotta Sugár Timit, amire szükség is volt. Sokkal több lehetőségünk lett volna, nem igazán tudtuk megjátszani a szélen Fannit, vagy a beállókat. Túlságosan középre koncentrálódott a játék, és bár tudták a lányok a feladatukat, most mégsem sikerült ezt megvalósítani a pályán.

Annak nagyon örülök, hogy eredményesen folytatódott a jótékonysági akciónk. Most a plüssállattól kezdve a társasjátékon át a sportszerekig minden összegyűlt. Kevesebb néző volt, mint a múltkor, de ennek ellenére nagyon sok felajánlás érkezett, amit ezúton is köszönünk. Úgy gondolom, szükségesek az ilyen kezdeményezések, hiszen fontos ügyekért kiállni példamutató dolog.

Szívszorító élmény volt látni a körülbelül harminc család nélkül felnőni kényszerülő gyermeket, akik kilátogattak, hogy szurkoljanak a meccsünkön. Ilyenkor boldogok vagyunk, hogy picit segíthettünk, örömet szerezhettünk.”