Több mint kellemetlen 2006.05.14.

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding végig alárendelt szerepet játszva súlyos vereséget szenvedett Kiskunhalason. A szezon utolsó előtti mérkőzésen hat góllal maradt alul a fehérvári csapat, és ezzel másodszor kapott ki idén az alföldi városban. A hazaiak már 11 góllal is vezettek a második félidő közepén…

Bajnoki rájátszás (5-8. helyért), 2006. május 13.
Kiskunhalasi NKSE – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 36-30 (20-13)
Kiskunhalas, 600 néző
Vezette: Horváth, Marton

Kiskunhalas: Győri, Vörös H. (kapusok); Koroknai 8, Ilyés 6, Kurgyis 6 (4), Baross 5, Borbély 4, Kocsik 3, Kocsis 2, Micskó 1, Ruskó 1, Kósa, Hodosi, Nagy R.
Vezetőedző: Zsiga Gyula

Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok), Balogh B. 8 (4), Kenyeres 8, Tápai Sz. 5 (1), Kordyuk 3, Triscsuk 3, Szabó V. 2, Tilinger 1 (1), Őri E., Pádár, Vijunaite, Vaszari.
Vezetőedző: Szabó Edina

Hétméteresek: 4/5 (Kocsik hagyta ki); 6/8 (Tápai Sz. és Tilinger hagyta ki)
Kiállítások: 10 perc, illetve 12 perc
Az eredmény alakulása:
5. perc: 2-4, 10. perc: 4-5, 15. perc: 9-7, 20. perc: 12-8, 25. perc: 15-10, 35. perc: 24-16, 40. perc: 26-18, 45. perc: 30-19, 50. perc: 32-25, 55. perc: 35-26.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:
„Hiába készültünk fel részletesen a Kiskunhalas játékából, nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseket. Teljes mértékben azt a taktikát játszották, mint amire számítottunk, csak lényegesen nagyobb sebességgel és akarattal, mint ahogyan mi játszottunk.
Ez egy nagyon kellemetlen vereség, már az első félidőben nyomasztott minket a hétgólos előnyük, és lett volna ugyan több lehetőségünk is közelebb kerülni, de sorozatban elpuskáztuk a helyzeteinket. Egyértelmű, hogy motivációban és sebességben maradtunk alul a mérkőzésen, így teljesen jogosan és jól játszva nyerte meg ellenfelünk a találkozót. Hiába jobb a játékosállományunk, mint a Kiskunhalasé, a pályán motiváció és küzdelem nélkül nem lehet nyerni. Nagy problémánk azonban Sugár Tímea sérülése, aki foggal-körömmel próbál küzdeni, ami láthatóan nagyon nehéz neki, de természetesen még az utolsó mérkőzésünkön is beáll majd a kapuba. Nyilvánvaló, hogy az edzőnek és a játékosoknak is egyaránt megvan a felelőssége, de egy dolog biztos, hogy az utolsó mérkőzésünkön mindenkinek a legjobb teljesítményét kell nyújtania.”

Kenyeres Fanni, a Cornexi balszélsője:
„Teljes motivációs hiány volt érzékelhető a csapatnál, ráadásul sokan átlagon aluli teljesítményt nyújtottak a mai mérkőzésen. Sem védekezésben, sem pedig támadásban nem működött ma csapatként a Cornexi, ami teljes mértékben elfogadhatatlan. Ilyen nagyarányú vereséget nem szenvedhetünk el a Kiskunhalas otthonában, akárhonnan nézzük ezt a teljesítményt, méltatlan a Cornexihez. Ezen mindenkinek el kell gondolkodnia. Természetesen összeszedjük magunkat, hiszen az utolsó, fehérvári mérkőzésünket meg kell nyernünk.”

Forrás: Presstige Média