Négygólos győzelem a Vác ellen 2006.08.01.

Vácon játszott felkészülési mérkőzést, és nyert négy góllal a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata. Az első félidőt 17:12-re nyerték Szabó Edina tanítványai. A második játékrészben már 26:16-re vezetett a Cornexi, de a hazaiak jó hajrájának köszönhetően 30:26 lett a találkozó végeredménye. A meccsről Norbee készített részletes beszámolót.

Felkészülési mérkőzés:
Váci NKSE – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 26:30 (12:17)

Cornexi: Sladjana Djeric és Fekete Csilla (kapusok); Szrnka Hortenzia 7, Tápai Szabina 5 (3), Sonata Vijunaite 5, Kenyeres Fanni 3, Vaszari Virág 3, Pádár Margó 2, Petra Válova 2, Balogh Beatrix 1, Elena Kordyuk 1, Kristina Trishchuk 1, Adriana Lima, Őri Edina és Tilinger Tamara. Vezetőedző: Szabó Edina.

A száraz tények után következzen Norbee tudósítása a mérkőzésről, melyet nagyon szépen köszönünk neki!

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata idegenben kezdte a felkészülési mérkőzések sorozatát a Váci NKSE ellen. A mérkőzés 2x30 perces félidőkből állt, majd a rendes játékidő letelte után még egy kb. 20 perces játékrész következett.

A Cornexi csapatában nem lépett pályára Sugár Tímea, aki a válogatott brazíliai túráján szenvedett sérülést, illetve Trimmel Brigi, aki ma kimaradt a keretből. A Cornexi kezdő összeállítása a következő volt: a balszélen Kenyeres Fanni, balátlövő poszton Szrnka Hortenzia, Tápai Szabina irányított, jobbátlövő Pádár Margó, jobbszélen Elena Kordyuk, beálló poszton Petra Válova és a kapuban Fekete Csilla.

Az első játékrészt kicsit álmosan kezdte a Cornexi csapata. Sem a védekezés, sem a támadás nem állt össze. Amíg a Cornexinek akadozott a játéka, addig a Vác magabiztosan használta ki a kínálkozó lehetőségeit, időnként gyönyörű egyéni megoldásokkal tarkítva a bátor játékukat.

Szabó Edina vezetőedző a félidő tizedik perce környékén időt kért, hogy felrázza a csapatot, és hogy újból átvegyék a taktikát. Az eredményjelző ekkor 7-4-es váci vezetést mutatott. Az időkérés és a cserék megtették a hatásukat. Pályára lépett Kristina Trishchuk, Őri Edina és Balogh Bea, a beálló poszton pedig Sonata Vijunaite kapott játéklehetőséget.

A Cornexi játékában 180 fokos fordulat állt be. A védelem szikla szilárd lett Kristina és Soni játékának köszönhetően, akiknek nagyon jól segítettek a többiek. A biztos védekezés megalapozta Biga védéseit is, aki így elkapta a fonalat, és nagyszerű teljesítményt nyújtott a kapuban. Ennek egyértelmű jele a sok indításból és lerohanásból szerzett gól. Így 8-8-nál érte utol a Vácot a Cornexi, és ekkor a Vác kért időt. Az időkérés után sem állt meg a csapatunk lendülete, és 17-12-es vezetés mellett mehettek az öltözőbe a Cornexi játékosai.

A második félidő kezdőcsapata: balszélen Virág, balátlövő Zia, Szabina irányított, Margó jobbátlövő, Lena jobbszél, Petra a beállós és Sladjana Djeric a kapuban. A csapat ott folytatta, ahol az előző félidő végén abbahagyta. A kapuban Sladjana bravúrokkal kezdett, és ez meghozta az önbizalmát.

A két csapat között folyamatosan nőtt a különbség a remek védekezés és a kreatív támadások miatt. Szabó Edina folyamatosan cserélte a posztokon a játékosait, egyrészt, hogy mindenki játéklehetőséget kapjon, másrészt a felkészülés részeként minél jobban összeszokjanak a különböző összeállításban a játékosok.

Először 25-15-nél érte el a két csapat közötti különbség a 10 gólt, majd ezt sikerült 26-16-nál is megismételni. Sajnos 26-17-es állásnál egy ütközést követően sérülten kísérték le Petrát, aki ezek után már nem állt vissza. Reméljük nincs komolyabb baja. A mérkőzés végén már saját lábán távozott.

Ezután megtört a lendületünk, és fokozatosan kezdett feljönni a Vác csapata. Ennek több oka lehet. Egyrészt sajnos több kiállítás is ekkor történt – melyek olykor vitathatóak voltak –, és több eladott labda volt támadásban, amit a Vác kihasznált, és faragta a hátrányát. Másrészt nagyon felforgatott összeállításban játszott a csapat, és ezért érthetőek a hibák. A csarnokban az talán még az alsóörsinél is melegebb volt.

A mérkőzésnek 30-26-os állásnál vetett végett a bírói páros sípszava. A felkészülési mérkőzés ezzel nem fejeződött be, még következett egy körülbelül 20 perces ráadás. Ebben a játékrészben többen szerepet kaptak a két edzőtől. Itt már kicsit csapongó lett a játék, de ez érthető is a játékosok fáradtsága miatt.

Fotók: V-Man