Dán siker a Skandináv Nyár rajtján 2006.08.12.

Pénteken az SK Aarhus – Vasas Invitel mérkőzéssel kezdetét vette a TERSZOL Skandináv Nyár női kézilabda torna Székesfehérváron. A négycsapatos rendezvény további két résztvevője a norvég első osztályú Levanger HK és a házigazda Cornexi-Alcoa-HSB Holding.

A dán vendégek az első félidőben még gyengébb teljesítményt mutattak, így az angyalföldiek a huszadik percig három góllal is vezettek a Toms Ligaen újonca ellen. A félidei egyenlítést követően azonban a dán lányok összekapták magukat, és a magyar légiós Tóth Mária gólzáporával, valamint Mortensen bravúros védéseivel egyre szorosabbá alakították a találkozót. Mocsai Lajos tanítványai az utolsó tíz percben már nem tudták uralni a meccset, melyet végül az Aarhus ötgólos előnnyel nyert.

A házigazda Cornexi szombaton az Aarhus, vasárnap a Vasas, hétfőn a Levanger ellen mérkőzik meg. A torna mérkőzéseire a belépés ingyenes.

TERSZOL Skandináv Nyár nemzetközi kézilabdatorna
2006. augusztus 11., péntek

SK Aarhus – Vasas Invitel 28-23 (12-12)
Székesfehérvár, Köfém-csarnok, 150 néző
Vezette: Ágnetz, Sipos

SK Arhaus: Mortensen (kapus), Tóth 10, Skuladottir 6(3), J. Transel 3, Bjørn 3, Spreiter 3, Thorvaldsen 2, Seest 1, Brøgger, Carlsen, Turnhout, Lindberg.
Vezetőedző: Jesper Holmris

Vasas: Triffa, Tóthova (kapusok), Kamper 5(1), Gorova 5, Tomori 5, Balog 2, Nagy K. 2, Blaskovits 1, Moszkovaja 1, Stiener 1, Berta 1, Simon, Gaál, Kolos, Polláková.
Vezetőedző: Mocsai Lajos

Hétméteresek: 3/4 (Skuladottir hagyta ki); 1/5 (Gorova, Kamper, Steiner, Nagy egyet-egyet hagyott ki)
Kiállítások: 14 perc, illetve 12 perc

Az eredmény alakulása:
5. perc: 1-3, 10. perc: 3-5, 15. perc: 6-9, 20. perc: 8-10, 25. perc: 11-10, 35. perc: 16-15, 40. perc: 17-17, 45. perc: 20-19, 50. perc: 23-21, 55. perc: 25-23.

Mocsai Lajos, a Vasas vezetőedzője:

“Az első félidőben a csapat jól szervezetten jó kézilabdát játszott, nemzetközi szintű játékot mutatott. Azonban mi is keressük a védekező és támadó csapatunkat. A második félidőben nem bírtuk fizikailag, és Mortensen is semlegesítette a szélső játékosaim lövéseit, Tóth Mária tíz lövéséből pedig kilenc a hálóba talált. Triffa Ági az első félidőben jó teljesítményt nyújtott, de a második játékrészben nem találkozott a labdával, nem tudom, mi történhetett. Kapust cseréltem, de Tóth-ot ez sem állította meg, akit jómagam is több évig neveltem a válogatottban, ami most sajnos a dán csapat számára jelentett előnyt. A belső embereink, mint Tomori Zsuzsi, elfáradtak, Moszkovaja pedig – azt hiszem – erre az egy-egy elleni nagy területre nem alkalmas.

A felkészülésünk e fázisában a taktikai dolgokat még nem nagyon gyakoroltuk, ez érződött a védekező és támadó taktikánkon egyaránt, ami hagyott még kívánnivalót maga után. Sokat dolgoztunk, a napi két edzés miatt érződött egy kis fáradtság a lányokon, de rengeteg információt szereztünk ezzel a meccsel, hiszen erre való a felkészülési időszak öt hete, hogy a hibáinkat kiküszöböljük. Nem vagyok elkeseredve, meglátjuk, hogyan játszunk a következő napokban.”

Jesper Holmris, az SK Aarhus vezetőedzője:

“Nagyon tetszenek a magyarországi mérkőzéseink, és hasznosnak tartom a felkészülés szempontjából, hiszen a dán kézilabda teljesen más, mint a magyar, ezért a meccsek is más iramban, taktikával zajlanak. A tegnapi Győr elleni barátságos találkozón sokkal jobban ment a játék, sokkal jobban küzdöttek a lányok, mint a Vasas elleni első félidőben. A második játékrészre aztán összeszedtük magunkat, rendezettebb lett a mozogásunk, és lelkesebben, tüzesebben játszottunk. Bízom benne, ez csak javulni fog.”