Felkészülési torna - kupahangulatban 2006.08.13.

Nagyszerű meccsen, de vereséggel mutatkozott be a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a TERSZOL Skandináv Nyár nemzetközi kézilabdatornán. A házigazdák legyőzője az egykori cornexis Tóth Máriát is a soraiban tudó, dán SK Aarhus gárdája volt. Az izgalmas és látványos találkozó – mely már-már az EHF-Kupa-mérkőzések hangulatát idézte – végül a vendégek kétgólos sikerével ért véget.

TERSZOL Skandináv Nyár nemzetközi kézilabdatorna
2006. augusztus 12., szombat

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – SK Aarhus (DEN) 30:32 (16:13)
Székesfehérvár, Köfém-csarnok, 750 néző
Vezette: Kékes, Kékes

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Szrnka 7, Kenyeres 6, Balogh B. 5, Kordyuk 4, Vijunaite 4, Válova 2, Tilinger 1 (1), Trishchuk 1, Lima, Őri E., Pádár, Vaszari.
Vezetőedző: Szabó Edina

SK Arhaus: Hansdottir és Mortensen (kapusok), Skuladottir 7 (3), J. Transel 6, Spreiter 4, Tóth 4, Lindberg 3, Turnhout 3, Seest 2, Bjørn 1, Brøgger 1, Thorvaldsen 1, Carlsen.
Vezetőedző: Jesper Holmris

Hétméteresek: 1/3 (Balogh és Szrnka hagytak ki egyet-egyet; 3/4 (Skuladottir hibázott egyet)
Kiállítások: 4 perc, illetve 2 perc

Az eredmény alakulása:
5. perc: 3:0, 10. perc: 5:2, 15. perc: 6:5, 20. perc: 11:8, 25. perc: 14:10; 35. perc: 19:17, 40. perc: 19:20, 45. perc: 23:23, 50. perc: 26:26, 55. perc: 29:28.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:

“Nagyon hasznos, hogy a felkészülés alatt ilyen jó és kemény ellenfelek ellen léphetünk pályára. Különösen nem készültünk a mai mérkőzésre, de természetesen az egész csapattal megtekintettük az Aarhus tegnapi, Vasas elleni meccsét. Úgy érzem, a dánok elleni találkozó jó iramúra és izgalmasra sikeredett.

Ezeket az edzőmérkőzéseket a saját közegükben kell elemezni, hiszen próbáljuk a játékot, és forgatjuk a játékosokat. Az ilyenkor tapasztalható hullámvölgy pedig teljesen normális ebben a felkészülési periódusban. Amire azonban a játékosaimnak feltétlenül oda kell figyelniük, hogy mindenki a helyén kezelje a saját játéktudását. Emellett a mai mérkőzés is megmutatta, hogy éles mérkőzéseken milyen veszélyes a koncentráció hiánya.

Előremutató volt a játékunk, voltak jó pillanataink, főleg a lányok első félidei teljesítményével voltam igazán elégedett. De voltak gyengébb megmozdulásaink, ahogyan természetesen az ellenfelünknek is. Picin múlott csak, hogy megnyerjük a találkozót.”

Jesper Holmris, az SK Aarhus vezetőedzője:

“Nagyszerű mérkőzést játszottunk egy remek ellenfél ellen fantasztikus hangulatban. Mivel a legtöbb játékosomnak nincsen nemzetközi tapasztalata, hasznos volt számukra ez a szinte kupahangulatú meccs. Nagyon elégedett vagyok az egész magyarországi túránkkal.

Az első félidőben jobb volt nálunk a Cornexi, de a másodikban elsősorban Karin Mortensen beállásának köszönhetően fordítani tudtunk. Nemcsak a védései fontosak, hanem a jelenléte is a pályán. A szélsők játékát kiemelném mindkét csapatban. A nézők négy kiváló szélsőteljesítményt láthattak a mérkőzésen. A Cornexi úgy játszik keményen, hogy nem durvák a játékosai, és ez nekem nagyon tetszik.”

Vasas Invitel – Levanger HK (NOR) 36:29 (19:13)
Székesfehérvár, Köfém-csarnok, 200 néző
Vezette: Kovács, Pauer

Vasas: Tóthova (kapus), Tomori 7, Polláková 6 (3), Nagy K. 5 (2), Simon 5, Berta 4, Kamper 4, Kolos 4, Gaál 1, Ábrahám, Balog, Blaskovits, Gorova, Moszkovaja, Stiener.
Vezetőedző: Mocsai Lajos

LHK: Nordvoll és Bolsones (kapusok), Skauge 5, Johansson 4, Seglem 4, Gabrielsen 3, Løke 3, Salomonsen 3, Arnfinnsdottir 2, Berge 2, Hynne 2, Bognár 1.
Vezetőedzők: Mia Hermansson Høgdahl és Geir Tore Leira

Hétméteresek: 5/5; 0/0
Kiállítások: 10 perc, illetve 4 perc

5. perc: 4:2, 10. perc: 7:3, 15. perc: 10:6, 20. perc: 11:7, 25. perc: 14:10; 35. perc: 23:15, 40. perc: 25:19, 45. perc: 27:22, 50. perc: 30:24, 55. perc: 33:26.