A szurkoló szemével... 2006.08.17.

A Skandináv Nyár elnevezésű kupa után sem pihenhetett a Cornexi, mert újabb felkészülési mérkőzést játszott, ezúttal a Knajz Milos csapatával. A kilátogató mintegy 100 néző érdeklődve várta, hogy milyen játékkal fog előrukkolni Szabó Edina csapata, amely már zsinórban negyedik mérkőzését vívta.

A válogatottak nélkül felálló (Kenyeres Fanni és Balogh Bea a hétvégén megrendezésre kerülő Pannon-kupára készül, Sugár Tímea és Tápai Szabina továbbra is sérült) Cornexi magabiztos játékkal 31-19-re győzte le a Knajz Milost.

A kezdő csapat tagjai: Vaszari Virág balszél, Szrnka Hortenzia balátlövő, Őri Edina irányító, Pádár Margó jobbátlövő, Elena Kordyuk jobbszél, Sonata Vijunaite beálló és a Milostól most nyáron igazolt Sladjana Deric.

A mérkőzést a Cornexi kezdte, és sajnos mindjárt az első támadás végén megsérült Margó, aki Lenával ütközött, és utána már nem is tért vissza a pályára. Helyette Adriana került a jobbátlövő pozícióba.

Az első néhány percben lassan pörgött fel a hazai csapat, de ami utána következett arról csak elismerően lehet beszélni. Az ötödik perctől folyamatosan növelte előnyét a Cori, ebben az időszakban Soni vette hátára a csapatot, védekezésben és támadásban is nagyszerű teljesítményt nyújtott.

A védekezésünk parádés volt, mintha oktatófilmet forgattak volna, úgy védekeztek a lányok. Virág és Kristina rendre 9-10 méteren testtel ütközött az átlövőkkel, akik így lendületüket vesztették. Betöréseknél segítették egymást és összezártak, ha pedig lövésig jutott az ellenfél, akkor Sladjana parádés védései jelentették a szerb csapat támadásának a végállomását. Támadásban is nagyon ötletes megoldásokkal törték fel a Milos védekezését.

Amint nőtt a különbség, a játékidő felénél megkezdődtek a cserék, hogy mindenki játéklehetőséget kapjon. A cserék is kitűnően épültek be a csapat lendületes játékba, és tovább növelték az előnyt, így 17-7-es félidei eredményt mutatott az eredményjelző.

A második félidőben Fekete Csilla védett, aki hozta a hétvégi tornán megszokott formáját, és bravúrt bravúrra halmozott. A második játékrészben ott folytatta a Cori, ahol az előzőben abbahagyta. A félidő közepén érezhető volt egy kisebb hullámvölgy, ekkor Szabó Edina időt kért, és rendezte a sorokat. Az utolsó pár percben Tóth Eszter kapott játéklehetőséget védekezésben, amit nagyon jól megoldott. Megilletődésnek semmi jele nem volt, és nagyon határozottan állította meg a támadókat. A végeredmény 31-19 lett.

Összességében elmondható, hogy teljesen az ellentéte volt a csapat játéka a Levanger elleninek. Nagyon határozott védekezést mutattak, támadásban ötletesek voltak, mindenki hozta azt, amit tud. Külön ki kell emelni, hogy ma Szabó Edina is nagyszerűen érezte, hogy mikor és hogy kell belenyúlni a játékba. Nagyon jókor cserélt. Ha ezt a játékot tudja hozni a csapat, és az apró technikai hibákat kijavítja, akkor nagyon szép eredményeket érhetünk el.

Készítette: Norbee
Fotó: V-Man (