Kiszenvedett győzelem 2006.08.25.

A nap második találkozóján a házigazda Cornexi-Alcoa-HSB Holding a szerb Knjaz Milos csapatával mérkőzött. A két együttes másfél héttel ezelőtti meccséhez hasonlóan, ezúttal is a fehérváriak hagyták el győztesen a pályát, azonban ez korántsem volt olyan könnyed sétagalopp, mint legutóbb...

A mai összecsapás már a kezdetektől más forgatókönyv szerint zajlott, mint az egy héttel korábbi. Tíz perc játék után a vendégek vezettek öt góllal. Szabó Edina időkérése után aztán a fehérváriak szép lassan elkezdték ledolgozni a hátrányukat, és Petra Válova utolsó másodpercben – emberhátrányból – szerzett találatával előnnyel zárták az első félidőt.

A második játékrészben végig sok hibával tarkított, szoros küzdelmet láthatott a mintegy 500 néző. Az utolsó tíz percet kétgólos előnnyel kezdte a Szrnka Hortenziát és Kenyeres Fannit nélkülöző Cornexi, és ezt a különbséget tartani is tudta az izgalmas végjátékban. A hazaiaknál a csapatkapitány Balogh Beatrix klasszis megoldásai emelkedtek ki, míg a szerb ezüstérmes legjobbja a Marosvásárhelyről származó Tot Melinda volt.

Hungaronafta Kupa
2006. augusztus 25.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Knjaz Milos 31-29 (15-14)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Horváth, Marton

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok), Balogh 8 (3), Őri E. 4, Trishchuk 4, Kordyuk 3, Pádár 3, Vaszari 3, Vijunaite 3, Válova 2, Tápai Sz. 1, Lima, Tilinger.
Vezetőedző: Szabó Edina

Knjaz Milos: Mihajlovic, Tosovic (kapusok), Tot 8, Kuharovic 6 (4), Nisavic 5, Vojcic 3, Koperec 2, Mitrovic 2, Rajovic 2, Matic 1, Leordean, Ristanovic, Milenkovic, Radoicic, Mihailovic.
Vezetőedző: Sasa Boskovic

Kiállítások: 4 perc; 8 perc
Hétméteresek: 3/4 (Tilinger hagyta ki); 4/4

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3 10. perc: 2-7, 15. perc: 6-9, 20. perc: 10-10, 25. perc: 13-13; 35. perc: 18-17, 40. perc: 21-20, 45. perc: 24-22, 50. perc: 26-24, 55. perc: 28-26.

Siti Beáta, a Cornexi másodedzője:

A Knjaz Milos csapatával egy héttel ezelőtt játszottunk edzőmérkőzést, így friss élményeink voltak velük kapcsolatban. Akkor simán nyerni tudtunk tizenkét góllal, ami a játékosok fejében maradandó emléket hagyott. Úgy gondolták, hogy ami egyszer könnyen ment, az legközelebb is sétagalopp lesz, de persze ez nem így volt. Minden meccset új lappal kell kezdeni, és nem lehet, hogy az emlékek befolyásolják a játékot, hátráltassák a teljesítményt!

Úgy érzem, a lányok most nem álltak teljesen készen erre a mérkőzésre, azt pedig tudjuk, hogy nekünk útközben nehéz kapcsolni. Ez azt eredményezte, hogy végigszenvedtük az egész mérkőzést. Viszonylag jól védekeztünk, jól kezdtük a meccset, aztán támadásban technikai hibákat vétettünk, és ezzel elbizonytalanítottuk magunkat védekezésben is; így a lányok nem tudták megvalósítani a játékukat. Beleestünk ebbe a hibába, ami mindenképpen tanulság számunkra. A kiugró egyéni teljesítmények azonban segítettek, hogy a sok hiba ellenére is nyerni tudtunk, ami mindenképpen pozitívum a tavalyi évhez képest. Hiszen inkább nyerjünk egy rosszabb játékkal, mint egy jobbal veszítsünk...