Döntetlen a román bajnokkal 2006.08.26.

A nap második találkozóján a házigazda Cornexi-Alcoa-HSB Holding a román bajnok Rulmentul Brasov csapatával vívott szoros, igen keménynek mondható, szó szoros értelemben vett csatát, amely végül igazságosnak mondható döntetlennel zárult. Szrnka Hortenzia kilenc gólt szerzett.

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding egy bajnoki döntő hangulatát idéző, néhol túlságosan is keményre sikerült – már-már a székesfehérváriak testi épségét veszélyeztető – találkozóval folytatta szereplését a hazai rendezésű Hungaronafta Kupa második játéknapján. A cornexis lányok a teljes mérkőzés alatt becsülettel küzdöttek, és végig fej-fej mellett haladtak a román bajnokkal. A szurkolók meg is hálálták a győzni akarást, hangosan bíztatták csapatukat az utolsó percig nyitott találkozón, mely végül 23-23-as döntetlennel zárult.

Szabó Edina tanítványai vasárnap, a torna zárónapján, a tavalyi szezonban a Cornexit búcsúztató EHF-kupa-ellenféllel, a horvát bajnok Podravka Vegetával mérkőznek meg. Az izgalmasnak ígérkező összecsapásra 17:00 órai kezdettel kerül sor.

A belépőjegy ára 500Ft. A klub a torna teljes jegybevételét az utánpótlás-programjára fordítja. A bérleteseknek a belépés ingyenes.

Hungaronafta Kupa
2006. augusztus 26.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Rulmentul Brasov (ROM) 23-23 (10-11)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Dudás, Serfőző

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok), Szrnka 9 (2), Tápai Sz. 4 (2), Balogh 2, Kenyeres 2, Tilinger 2, Pádár 1, Trishchuk 1, Válova 1, Vijunaite 1, Kordyuk, Őri E., Vaszari.
Vezetőedző: Szabó Edina

Brasov: Munteanu (kapus), Spiridon 5, Vintila 5, Braniste 3 (3), Meagu 3, Ylmaz 2, Avadanii 2, Muchina 1, Raceala 1, Nicolae 1, Barcam, Damian, Seifer, Sorodoc.
Vezetőedző: Mariana Tirca

Kiállítások: 4 perc; 12 perc
Hétméteresek: 4/6 (Szrnka és Balogh hagyta ki); 3/4 (Meagu hibázott egyet)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2 10. perc: 2-3, 15. perc: 4-5, 20. perc: 7-6, 25. perc: 8-10; 35. perc: 11-14, 40. perc: 15-16, 45. perc: 17-17, 50. perc: 19-20, 55. perc: 21-22.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:

Izgalmas és fordulatos mérkőzés volt. Azt hiszem, hogy jól helyt állt a csapatom. Sajnos volt tíz perc a második játékrész elején, amikor figyelmetlenek voltunk. Nagyon szépen felzárkóztunk a végére, és még a győzelemre is volt esélyünk. A hibák ellenére vannak bíztató jelek a Cornexi játékában, gondolok itt a helyzetkihasználásainkra, ami egyértelműen javult. Úgy gondolom jó kis csapat lehetünk a bajnoki szezonra. Ez egy ideális mérkőzés volt a számunkra, hogy a felkészülés utolsó szakaszában felpörgessük magunkat. A Brasov jó csapat, nagyon kemények, néhol a győzelem érdekében nem nagyon válogatnak az eszközökben, de azt gondolom, ez a mai kézilabda, és fel kell nőni a feladathoz, főleg nemzetközi szinten.