Cornexis Sonata rézfúvós kísérettel 2006.09.08.

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding 22-gólos győzelmet aratott a Bp. Kőbányai Spartacus ellen a bajnokság első fordulójában. A mérkőzés előtt a Magyar Kézilabda Szövetség nevében Katona Sándor köszöntötte a tavalyi szezon gólkirálynőjét, Balogh Beatrixet, míg a szurkolók egy-egy szál fehér rózsával indították útjára a lányokat a 2006/2007-es szezon nyitányán.

A mérkőzés különlegességeként a San Salvo-i rézfúvósok is kilátogattak a jeles sporteseményére. Az olasz zenekar tubákkal, kürtökkel és trombitákkal buzdította testvérvárosuk, Székesfehérvár kézilabdás lányait. A találkozó legjobbja a hét gólt szerző légiós, Sonata Vijunaite volt, aki ezen a mérkőzésen dobta eddigi legtöbb gólját magyar bajnokin.

NB/I, 1. forduló:

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Bp. Kőbányai Spartacus 40-18 (18-6)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok, 850 néző
Vezette: Kovács, Pauer

Cornexi: Fekete, Djeric (kapusok), Vijunaite 7, Kenyeres 6, Balogh 5 (2), Pádár 5, Szrnka 5 (1), Őri E. 4, Tilinger 3 (1), Válova 2, Kordyuk 1, Trishchuk 1, Vaszari 1.
Vezetőedző: Szabó Edina

Spartacus: Székely, Ploshynska (kapusok), Szamosi A. 5, Viglási 5 (1), Mátyás 3, Halmai 2, Borkowska 1, Horváth 1, Szamosi L. 1, Lánczos, Schulcz, Szőke, Tamás K.
Vezetőedző: Laurencz László

Kiállítások: 4 perc; 8 perc
Hétméteresek: 4/4; 1/4 (Mátyás kettőt, Szamosi L. egyet hibázott)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-0 10. perc: 4-3, 15. perc: 9-3, 20. perc: 12-4, 25. perc: 14-5; 35. perc: 22-7, 40. perc: 25-9, 45. perc: 31-11, 50. perc: 34-15, 55. perc: 37-17.

Ifjúsági mérkőzés: Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Bp. Kőbányai Spartacus 27:27 (14:15)

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:

Nagyon jó felkészülés után vagyunk, ahol várták már a lányok a megmérettetését az éles meccseken. Rettentően örülök a két pontnak, de főleg annak, hogy nem álltunk meg. Az embereim játszottak, mindenki hozzátett a győzelemhez. Aki pályára lépett, gólt is szerzett. Ma örülünk a győzelemnek, holnaptól pedig fegyelemmel és teljes összpontosítással készülünk a Vasas elleni találkozóra. Mindent megteszünk, hogy egy hasonló játékot mutassunk. Úgy gondolom, minden bajnoki mérkőzés nehéz lesz. Egy ugyanilyen fegyelmezett játékra lesz szükségünk a Vasas legyőzéséhez, mint amit ma nyújtott a csapat. Biztos vagyok abban, hogy a lányoknak óriási segítség lenne, ha minél több szurkoló érkezne Fehérvárról, és buzdítaná a csapatot.

Sonata Vijunaite, a Cornexi beállósa:

Boldog vagyok, hogy hét gól sikerült lőnöm a bajnokság nyitómeccsén, ilyen sokat egy találkozón magyarországi pályafutásom alatt még nem szereztem. A játékom és csapat jó teljesítménye elsősorban az edző munkáját dicséri. Az, hogy mindenki gólt tudott ma szerezni, egyértelműen bizonyítja, hogy jól felkészültünk a bajnokságra, egységessé váltunk, és a játékosaink tudása kivétel nélkül fejlődött. Nagyon erős csapat a Vasas, de biztos vagyok benne, hogy ha megmarad a mostani lendületünk, akkor győzni fogunk.

Balogh Beatrix, a 2005/2006-os bajnoki szezon gólkirálynője:

Örülök a gólkirálynői címnek, de nem feltétlenül cél ez számomra az idei szezonban. Sőt, boldogan lemondanék róla, ha inkább egy egységes és gólerős Cornexi csapattagjaként lehetnék ugyanolyan eredményes, mint a többiek, hiszen az azt jelentené, hogy rendre megnyerjük a meccseinket. Sokkal fontosabb, hogy úgy vonuljunk le a pályáról, hogy mindenki hozzátette a tudását, ahogy ez ma sikerült is a Spartacus ellen. Az elmúlt három hónapban jó munkát végeztünk, védekezésben és gólszerzésben egyaránt csapatként működtünk, ami sokkal fontosabb, mint egy-egy kiugró egyéni teljesítmény.