Győrben hagytuk a pontokat 2006.09.23.

A bajnokság negyedik fordulójának szombati mérkőzésén a Győri Audi ETO KC csapata a fehérvári Cornexi-Alcoa-HSB Holding együttesét fogadta. A találkozó a hazaiak nyolcgólos győzelmével zárult, így Szabó Edina lányai nem tudtak pontot rabolni a magyar bajnoktól.

Igazi rangadóhoz méltóan, izgalmasan alakult a találkozó első negyed órája, ahol a csapatok fej-fej mellett haladtak. A kemény és harcias játéknak köszönhetően azonban jó pár játékos földre került. Az első felvonás utolsó öt percéig úgy tűnt, Szabó Edina lányai tudják tartani az egy-két gólos hátrányukat, de a különbség mégis hét gólosra duzzadt, így a hazaiak 17-10-es eredménnyel vonulhattak az öltözőbe.

A második játékrészben Róth Kálmán tanítványai tíz góllal húztak el a Cornexitől, egészen a huszadik percig, amikor a fehérváriaknak sikerült lépésről lépésre szépíteniük az eredményen. Nyáron a Hypo csapatából igazolt újonc átlövő, Adriana Lima először lépett pályára bajnoki meccsen, és a 23. percben jókor segítette csapatát két góllal. Már-már hihetőnek tűnt, hogy a Cornexi a döntetlenért is harcba szállhat, amikor a szerencse ismételten elpártolt a vendég együttestől. A cornexis lányok sorozatban kapufára lőtték helyzeteiket, melyek közül kettő egy percen belül ítélt hétméteres volt. A végjátékban tehát a Győr újból felülkerekedve nyolcgólos előnnyel nyerte a rangadót.

NB/I, 4. forduló:
Győri Audi ETO KC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 34-26 (17-10)
Győr, Magvassy Sportcsarnok, 1500 néző
Vezette: Horváth, Marton

Győr: Guiu, Petróczi (kapusok), Görbicz 8 (2), Vérten 8, Bradeanu 7, Radulovics 6 (1), Bódi 2, Hornyák 1, Bognár 1, Temes 1, Dokic. Edző: Róth Kálmán

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok), Szrnka 9 (2), Balogh 5 (1), Vijunaite 3, Kenyeres 2, Lima 2, Triscsuk 2, Kordyuk 2, Vaszari 1, Őri, Pádár, Tilinger, Válova. Edző: Szabó Edina

Hétméteresek: 3/6 (Radulovics egyet, Görbicz kettőt hagyott ki); 3/6 (Balogh, Szrnka, Tilinger egyet-egyet hagyott ki)

Kiállítások: 14 perc (Hornyák piros lap); 10 perc (Vaszari piros lap)

Az eredmény alakulása:
5. perc: 3-3, 10. perc: 7-4, 15. perc: 7-6, 20. perc: 10-7, 25. perc: 12-10; 35. perc: 21-12, 40. perc: 23-14, 45. perc: 25-17, 50. perc: 28-21, 55. perc: 30-25.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:

„Sajnálom, hogy nem lett szorosabb a vége, mert úgy gondolom volt esélyünk a felzárkózásra. A második félidő harmadában ennek megvalósításához az erőnk ugyan megvolt, de túl sok hibával játszottunk. A Győr védekezési stílusa elbizonytalanította az embereimet, hiába tudtuk és készültünk rá. Nagyon sok olyan ütést kaptak a játékosok, ami ebben a harcias, erőszakos kézilabda stílusban jelen van, és bár eredmény szempontjából hatékonynak mondható, én mégsem tartom szerencsésnek a sportág szempontjából. Holnap biztosan az orvosi szobáé lesz a főszerep, aztán teljes erővel készülünk az újabb bajnoki mérkőzésünkre, elemezzük a hibáinkat, és javítunk rajtuk.”

Róth Kálmán, a Győr vezetőedzője:

„Az első félidőben, illetve a második félidő első tíz percében jól játszottunk, és jól is védekeztünk. Utána a lányok egy kicsit visszavettek a tempóból. 28-25-nél amikor időt kértem, azt mondtam a lányoknak, hogy próbáljuk meg nem lerombolni amit eddig felépítettünk. Innentől visszaállt minden a rendes kerékvágásba, és úgy gondolom, ha odafigyelünk, akkor még ennél is nagyobb különbséggel nyerhettünk volna.”

Presstige Média

A találkozó képei (Fotók: Bölcsföldi István Péter)

NBI ifjúsági bajnokság, 4. forduló:
Győri Audi ETO KC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 34-25 (15-11)

Cornexi: Pácz, Trimmel (kapusok); Jámbor 9, Popovics 5, Tápai A. 5, Kiss A. 3, Kovács 2, Lelkes 1, Kasó, Kiss B., Németh N., Seemann, Szalma, Varga V.,
Edző: Szalma János