Idegenben nyertünk, Szabina visszatért

2006.10.02.

A bajnokság hatodik fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata Hódmezővásárhelyre utazott, ahol rajt-cél győzelmet aratva Kiss Szilárd együttese felett megszerezte első idegenbeli győzelmét az idei bajnokságban. A találkozón a sérüléséből felépülve visszatért Tápai Szabina, aki három találattal és jó játékkal járult hozzá a két pont megszerzéséhez.

A mérkőzés 12. percére a Cornexi 7:2-re elhúzott, amiben jelentős szerepe volt a két hetest is hárító Sladjana Djericnek. A félidő hátralévő részében azonban fokozatosan olvadni kezdett a gyorsan jött előny, és a szünetben már csak egyetlen gólra csökkent a fehérváriak előnye.

A második játékrész kritikus szakasza a félidő derekánál érkezett el. Ekkor a vendégek három támadáson belül négy kapufát lőttek, aminek köszönhetően a hazaiak kiegyenlítettek. Az „átkot” aztán az idényben első meccsét játszó Tápai Szabina bombagólja törte meg. Sőt, a Cornexi hatásos védekezésének köszönhetően újra visszaállt a háromgólos előny, amiből kettő a mérkőzés végére is megmaradt.

A találkozó legeredményesebb vendégjátékosának Balogh Beatrix bizonyult nyolc találattal, melyek közül hatot büntetőből lőtt. Érdekesség, hogy a bajnokság eddigi hat fordulójában a Cornexi kizárólag a Győr ellen hibázott hetest (azon a meccsen hármat is…), míg a többi mérkőzéseken mind a 24 alkalommal sikeresek voltak a csapat kísérletei a hétméteres vonalról!

Cornexi-hetesek (1-6. forduló):

Balogh Beatrix: 17/18 (94%)
Szrnka Hortenzia: 9/10 (90%)
Tilinger Tamara: 1/2 (50%)
Összesen: 27/30 (90%)

NBI, 6. forduló:
Liss-Hódmezővásárhelyi NKC SE – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 25-27 (13-14)
Hódmezővásárhely, 500 néző
Vezette: Baranyi, Szloska

Hódmezővásárhelyi NKC SE: Körmöczi, Abramovics és Scholtz (kapusok), Nikolayenko 8, Jókai 7 (2), Földes 3, Wolf 3, Szepesi 2, Ancsin 1, Sipos 1, Bloj, Mucsi, Reiner, Fülöp.
Vezetőedző: Kiss Szilárd

Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Balogh B. 8 (6), Szrnka 5 (1), Vijunaite 4, Tápai Sz. 3, Kenyeres 3, Pádár 2, Kordyuk 1, Triscsuk 1, Tilinger, Válova.
Vezetőedző: Szabó Edina

Hétméteresek: 2/4 (Nikolayenko és Wolf hagyott ki egyet-egyet); 7/7
Kiállítások: 6 perc, illetve 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 10. perc: 2-6, 15. perc: 5-7, 20. perc: 7-10, 25. perc: 11-12; 35. perc: 15-16, 40. perc: 19-20, 45. perc: 20-23, 50. perc: 22-26, 55. perc: 25-27.

Siti Beáta, a Cornexi technikai igazgatója:

„A mérkőzés nyolcvan százalékában viszonylag stabilan és magabiztosan játszottunk, egyedül a második játékrész huszadik percétől engedtük jobban magunkra az ellenfelünket, ami részben eladott labdából és kihagyott helyzetből következett. Igazából, amikor négynél több góllal is elhúzhattunk volna, mindig kis hiba csúszott a gépezetbe. Nagyon hatékonynak bizonyult a három-kettő-egyes felállásunk, jól tartottuk a beállókat, a szélsőket, viszont az ellenfél kapusával néha meggyűlt a bajunk.

Mozgalmas és fárasztó nyolc nap áll mögöttünk, két vereség után, így szükségünk volt a győzelemre. Sajnálom, hogy a Ferencváros ellen nem tudtunk olyan motiváltan játszani, mint most, amikor sokkal jobbak voltunk, kevesebb technikai hibát vétettünk, és több pozitív mozzanatot is láttunk. Mindent összevetve nagyon örülünk a szerzett pontoknak.”