Csabai fiaskó 2006.10.09.

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabdacsapata október 8-án, vasárnap, Békéscsabára látogatott, hogy a 8. fordulóban megvívja soron következő bajnoki mérkőzését, melyen a fehérváriak számára remélt győzelem elmaradt. A Békéscsaba hol több, hol kevesebb góllal végig vezetve a találkozón, 24-23-ra győzedelmeskedett Szabó Edina tanítványai felett.

A mérkőzés első percében, egy lövés után a békéscsabai játékos lendülő keze szerencsétlenül találta el Petra Válova arcát, akinek eltörött az orra, így egyből kórházba kellett szállítani. Az orvosi vélemény szerint várhatóan négy hetet vesz igénybe a játékos teljes felépülése. Ez azt jelenti, hogy biztosan nem léphet pályára Izlandon, ahol a hétvégén a KEK-sorozat első fordulójában a Cornexi a Haukar Hafnarfjördur csapatával mérkőzik meg a továbbjutásért.

NBI, 8. forduló:
Békéscsabai ENK – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 24-23 (15-13)
Békéscsaba, 600 néző
Vezette: Hargitai, Markó

Békéscsaba: Mészáros, Veress (kapusok), Zsuzsa 8, Szekeres 5 (1), Takács 4, Vincze 4, Tóth 2, Valyuch 1, Cifra, Hajdú, Kelemen, Forczek, Petrovszki, Such.
Vezetőedző: Rapatyi Tamás

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Balogh B. 6 (4), Kenyeres 4, Szrnka 3, Tápai Sz. 3 (2), Trishchuk 3, Tilinger 1, Kordyuk 1, Pádár 1, Vijunaite 1, Őri E., Lima, Válova.
Vezetőedző: Szabó Edina

Hétméteresek: 1/3 (szekeres és Zsuzsa hagyta ki); 6/8 (Balogh és Tápai Sz. hagyta ki).
Kiállítások: 14 perc, illetve 10 perc

Az eredmény alakulása: 10. perc: 6-4, 15. perc: 10-6, 20. perc: 13-8, 25. perc: 15-11; 35. perc: 15-14, 40. perc: 16-15, 45. perc: 19-17, 50. perc: 21-19, 55. perc: 22-21.

Siti Beáta, a Cornexi technikai igazgatója:

„Az első Békéscsabai támadás döntően befolyásolta a találkozót, amikor Petra orra eltörött. Elég ijesztő látványt nyújtott, ahogy összeesett és ömlött belőle a vér. Ez a pályán lévő játékosokat teljesen leblokkolta, amitől számítva legalább húsz perc kellett, hogy feleszméljünk.

Igazából az ellenfelünk gyenge pontjait nem tudtuk kihasználni, és nem tudtunk hatékonyak lenni a védekezésük ellen sem. Lassan ment a labda is, amikor egyenlítési lehetőségeink adódtak, nem éltünk vele, rendre elhibáztuk. A hibáinkkal lassan önmagunkat őröltük fel, és nem volt egy olyan szakasza sem a meccsnek, ahol igazán hozzátettünk volna. A védekezésünkből hiányzott az agresszivitás, a csapat a győzni akarástól görcsössé vált és sok technikai hibát vétett. Ezzel önmagunk dolgát nehezítettük meg, hiszen nyernünk kellett volna. Innentől szükség van a bravúrra.”