Tudod-e...? avagy egy oldal statisztika 2006.10.11.

Ezúttal a kupameccs előtt is csináltam egy kis összeállítást, amelyben remélem, ismét találtok érdekességeket. Az izlandi csapatról az információk egy részét a Cornexi volt szélsőjétől, Lőw Andreától kaptam, ezúton is köszönöm neki. Az összeállítás végén egy kicsit elszakadtam a kézilabdától, de bízom benne, hogy lesz abban is olyan információ, amely az újdonság erejével hat.

Tudod-e

... hogy tavaly és tavalyelőtt BB 116, Szabina 110, Léna 67, Fanni és Kicsi 53 gólt lőtt összesen EHF kupameccseken.

… hogy 2005/2006-ban 6 meccset játszottunk 4 győzelem és 2 vereség 187:128-as gólarány volt a mérlegünk.

... hogy 2004/2005-ben 12 meccs, 6 győzelem, 6 vereség és 338:317-es gólaránnyal EHF kupát nyertünk.

... hogy izlandi csapattal még sosem játszottunk.

... hogy a Haukar a 2005/2006-os idényben 3 fordulót játszott az EHF-ben: Salerno ellen 38:19 és 28:34, a St.Otmar ellen 41:25 és 29:20, majd a Podravka Vegeta ellen 24:37 és 23:39. Ez utóbbi találkozó érdekessége, hogy szintén Izlandon volt mindkét meccs.

... hogy a Haukar 3 bajnoki meccset játszott az idén, 39:23-ra nyert otthon az első fordulóban, 29:22-re a másodikban idegenben, és 21:20-ra kikaptak otthol a harmadikban. Az igazsághoz tartozik, hogy 10-én lejátszották 4. bajnokijukat is, de erről nincs információm.

… hogy az idei szezont az izlandi szuper kupa meccsel kezték az IBV ellen (Lőw Andi csapata), és 8 góllal nyertek.

... hogy az egyik legeredményesebb játékosuk a 26 éves balátlövő, litván Pekarskyte, aki negyedik idényét kezdte a csapatban. Eredményei: 2003/2004: 29 meccs 293 gól, 2004/2005: 30 meccs 200 gól, 2005/2006: 24 meccs 146 gól.

... hogy a jobbátlövőjük is idegenlégiós, a 24 éves horvát Sandra Stojkovics.

... hogy a jobbszélsőjük jobbkezes, és általában 5-6 gólt dob indulásból, ugyanakkor felállt fal ellen nem igazán eredményes.