Győzelemmel kezdett a Cornexi 2006.10.14.

Győzelemmel indult a Cornexi-Alcoa-HSB Holding nemzetközi kupaszereplése Izlandon, ahol a fehérvári gárda a Haukar Hafnarfjördur csapata ellen lépett pályára a KEK-sorozat második fordulójában. A világon mindenhol misztikusnak tartott “Péntek 13” ezúttal nem hozott balszerencsét a cornexis lányoknak, akik a szoros találkozó utolsó negyedórájában öt góllal elhúztak a hazaiaktól, így végül biztosan nyerték az első összecsapást.

KEK, 2. forduló:
Haukar Hafnarfjördur – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 26-31 (15-16)
Izland, Hafnarfjördur, 420 néző
Vezette: Johansen (FAR), Lorentzen (DEN)

Haukar: Torfadóttir, Jónsdóttir (kapusok), Stojkovic 7, Þráinsdóttir 5, Pekarskytë 5, Melsted 4, Stefánsdóttir 3, Brynjólfsdóttir 1, Björnsdóttir 1, Halldórsdóttir, Hallsdóttir, Helgadóttir, Karlsdóttir, Þorvaldsdóttir. Vezetőedző: Jón S Hauksson

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok), Balogh B. 6 (1), Szrnka 6 (1), Tápai Sz. 4 (1), Triscsuk 4, Kordyuk 3, Lima 3, Kenyeres 2, Pádár 2, Vaszari 1, Vijunaite. Vezetőedző: Szabó Edina

Hétméteresek: 0/0; 3/5
Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc 4-6, 15. perc: 8-8, 20. perc 9-10, 25. perc: 13-13; 35. perc: 15-20, 40. perc 19-21, 45. perc: 22-24, 50. perc: 24-25, 55. perc: 25-28.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:

Az elején egy küzdelmes játékot követően vettük át a vezetést, azután nem adtuk ki kezünkből az irányítást. Annak ellenére, hogy sok hullámvölgy volt a játékunkban, pozitívnak értékelem a győzelmet, hiszen nem volt könnyű alkalmazkodnunk, főleg a Békéscsaba elleni meccs után, amely mély nyomokat hagyott a csapatban. Jól küzdöttek a lányok, és nyilvánvaló, hogy a vasárnapi meccsen sokkal nagyobb arányú győzelmet várok.

A két klub közötti megállapodás értelmében a visszavágóra vasárnap, helyi idő szerint 16 órai kezdettel szintén a szigetországban kerül sor.