Gólgazdag győzelem 2006.10.25.

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding szerdán a Kiskunhalas csapatát fogadta Székesfehérváron, és a 13. perctől végig vezetve négygólos győzelmet aratott. A hazai csapatból Balogh Beatrix és Tápai Szabina 9-9 találattal járult hozzá a bőséges gólterméshez.

NBI, 9. forduló:
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Kiskunhalas NKSE 37-33 (19-16)
Köfém Sportcsarnok, 700 néző
Vezette: Horváth, Marton

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Balogh B. 9 (2), Tápai Sz. 9 (2), Pádár 6, Vijunaite 6, Vaszari 3, Szrnka 2, Kenyeres 1, Lima 1, Trishchuk, Őri E.
Vezetőedző: Szabó Edina

Kiskunhalas: Vörös és Győri (kapusok), Borbély 6, Koroknai 6 (2), Herr 5, Ilyés 5, Valovics 4, Kocsik 3, Kocsis 2 (2), Kósa 1, Szűcs 1, Baross, Kurgyis, Sterbik.

Hétméteresek: 4/4; 5/5
Kiállítások: 14 perc, illetve 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-4, 10. perc: 6-6, 15. perc: 10-9, 20. perc: 15-11, 25. perc: 18-15; 35. perc: 23-18, 40. perc: 26-23, 45. perc: 31-25, 50. perc: 33-29, 55. perc: 34-31.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:

„Fontos volt, hogy itthon megszerezzük a győzelmet, ezt a célt elértük. Nyilvánvaló, hogy jelenlegi helyzetünkben minden mérkőzésünkre fokozottan figyelnünk kell, elég nagy a nyomás mind a játékosokon, mind a szakvezetésen a célkitűzések elérése kapcsán. Ehhez egy erős belső késztetés is párosul, hogy igenis megmutassuk, képesek vagyunk harcolni és győzni. A két izlandi találkozó után sokat foglalkoztunk a játékunkkal, a támadásunkkal, ez meg is látszott, mivel sok gól esett. Ami kicsit rosszabbul működött, az a védekezésünk, de azon fogunk tudni javítani. Elégedett vagyok a játékosok harciasságával és hozzáállásával, a győzelemhez kiváló egyéni teljesítmények is hozzájárultak.”

Tápai Szabina, a Cornexi játékosa:

„Örülök, hogy személy szerint nekem is jól ment a játék, de a legfontosabb, hogy a csapatnak sikerült nyerni. Úgy érzem, újra lendületet kaptunk. Holnaptól a Vác elleni találkozóra koncentrálunk, amit hazai környezetben mindenképpen szeretnénk megnyerni.”

Forrás: Presstige Média
Fotó: V-Man