Szomorúság és szégyenérzet

2006.10.28.

Megint értékes pontot veszített el a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. Szabó Edina tanítványai ezúttal a Vác csapatát fogadták hazai pályán, és 26-26-os döntetlennel zárták a mérkőzést. Egy perccel a meccs vége előtt még a vendégek vezettek, majd a Cornexi egymásután két gólt szerzett. Néhány másodperccel a lefújás előtt azonban a Vác egyenlíteni tudott.

NBI, 10. forduló:
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Váci NKSE 26-26 (13-12)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Kovács, Pauer

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Tápai Sz. 8 (2), Balogh B. 7, Szrnka 5, Vijunaite 3, Kenyeres 1, Pádár 1, Vaszari 1, Őri E., Kordyuk, Lima, Trishchuk.
Vezetőedző: Szabó Edina

Vác: Juhász és Gridnyeva (kapusok), Veszeli 9 (1), Belső 4 (1), Farkas 4, Őri C. 3, Trufán 3, Rábai 2, Orbán 1, Bagócsi, Brecska, Klász, Kuti, Schmidt.
Vezetőedző: Kenyeres József

Hétméteresek: 2/2; 3/5 (Farkas és Veszeli hibázott egyet-egyet)
Kiállítások: 4 perc, illetve 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 6-4, 15. perc: 9-7, 20. perc: 11-7, 25. perc: 11-9; 35. perc: 14-13, 40. perc: 18-16, 45. perc: 19-18, 50. perc: 20-20, 55. perc: 23-23.

Kenyeres József, a Vác vezetőedzője:

„Az erőviszonyok alapján nem számítottam ilyen, számunkra kedvező eredményre, de a játék képe egyértelműen azt mutatta, hogy még a győzelmünk is reális lett volna. A lányok összteljesítménye igazi, kőkemény csapatmunka volt.”

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:

„Szomorúság és szégyenérzet keveredik bennem, és elnézést kérek a kitartó székesfehérvári szurkolóinktól, hogy elszenvedték velünk ezt a mai teljesítményt.  Nagyon látszott a pályán a két csapat közti különbség. A Vác lelkesen és harcosan küzdött végig a találkozón, ezúton gratulálok nekik az eredményhez, hiszen a sport erről szól, aki harcol, annak nagyobb az esélye a győzelemre. Nálunk a kényelmesség és a felelősség elhárítása volt a jellemző. Mindenkinek együtt kell élnie a lelkiismeretével…

Nem keresek kibúvót, és szomorúan konstatálom, hogy a csapatom nem képes erre a játékra, habár az összetétele ezt indokolná. Sajnálok pár játékost, akik megérdemelnék, hogy eredményesek legyenek a Cornexinél, hiszen ezért maradtak Fehérváron. Siti Bea távozásával hiányzott a vezéregyéniség a csapatban, és a mai meccsen is szemmel látható volt, hogy Tápai Szabina jelenléte rendkívül fontos, meghatározó a pályán. Sajnálom, hogy olyan keveset tudtam vele dolgozni.

Könnyű lenne kimondani, hogy az egész időszak eredménye csupán edzői felelősség, de ez nem teljesen így van. Jelen van a játékosok személyes felelőssége is, hiszen próbáltunk minden módszerrel fellépni a javulás érdekében. Voltak, akik partnerek voltak ebben, de többen nem hajtották végre a vezetői utasításokat. Mindenkinek magában kell elszámolnia. Az élet megy tovább, de a munkám folytatása erőteljesen kétséges, hiszen a Békéscsaba meccs óta nem ez az első eset, hogy felmerül a távozásom. Az emberek jönnek, mennek, és olyan döntés fog születni, ami a legjobb a klubnak, és a Cornexi érdekeit szolgálja.”