Az utolsó öt percben úszott el 2006.11.10.

A bajnokság 11. fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata a Debrecennel mérkőzött, és Vura József, az újonnan kinevezett vezetőedző első meccsén ülhetett a fehérváriak kispadjára. A találkozón – a számos lehetősége ellenére – egyszer sem sikerült a Cornexinek megszereznie a vezetést, és végül 27-22-es hazai győzelemmel zárult a forduló rangadója.

A Cornexi nehezen kezdett, és az első játékrészben a hazaiak uralták magabiztosan a meccset, egészen a második félidő kezdetéig. Ekkora ugyanis a fehérváriak összeszedték magukat, és többször is lehetőségük volt a vezetés megszerzésére. A küzdelmes párharcokkal tarkított összecsapáson azonban a vendégeknek egyszer sem sikerült előnyre szert tenniük. Az utolsó öt percben a Debrecen elhúzott, így a Cornexis lányoknak már nem maradt esélyük arra, hogy pontot raboljanak a Cívisvárosból.

NBI, 11. forduló:
DVSC – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 27-22 (13-12)
Debrecen, 1200 néző
Vezette: Kékes, Kékes

Debrecen: Kiss É., Király (kapusok), Szűcs 6, Latakaite 4, Benyáts 4 (1),  Orbán 4, Szabó 3, Sopronyi 2 (1), Stuparicova 2, Csáki 1, Rácz 1, Madai.
Vezetőedző: Bíró Imre

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Kenyeres 4, Őri E. 4, Balogh B. 3, Szrnka 3, Pádár 3, Kordyuk 2, Tápai Sz. 1, Trishchuk 1, Vijunaite 1, Válova. Vezetőedző: Vura József

Hétméteresek: 2/2; 0/0
Kiállítások: 2 perc, illetve 6 perc

Az eredmény alakulása:
5. perc: 3-3, 10. perc: 6-4, 15. perc: 8-6, 20. perc: 11-7, 25. perc: 13-9, 35. perc: 15-14, 40. perc: 16-15, 45. perc: 19-17, 50. perc: 21-19, 55. perc: 23-21.

Bíró Imre, a DVSC vezetőedzője:

„Azt hiszem, a mai meccsen inkább a küzdelem dominált, mint a szépség és a színvonal. Ebben azonban sikeresek tudtunk lenni. Nyílván ez alapként szolgál, hogy a jövőben a játék minőségére is oda tudjunk figyelni.”

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Nagy önbizalommal indultunk a mai mérkőzésnek, és mindenképpen győztesen szerettünk volna távozni. Sok oka volt, hogy ez ma nem sikerült. Egy nagyon jól felkészült Debrecennel találkoztunk, amire számítottunk is, dinamikus, gyors csapat volt, kemény védekezéssel. Igazából a támadójátékunk okozott gondot, nem sikerült áttörni a kemény védőfalat. Ennek ellenére az ötvenötödik percig háromesélyes volt a mérkőzés.

Lehetett volna még sokkal szorosabb is az eredmény, ha a kritikus, egyenlítésre alkalmas helyzetekben nem hibáznak a játékosok. Pici hiányzott, hogy átbillenjen az állás a mi javunkra. Többeknek is lett volna lehetőségük, hogy a javunkra befolyásolják a mérkőzés kimenetelét, de ez nem sikerült. Az utolsó percekben a begyakorolt feladatokat nem tudtuk megvalósítani. Tíz edzésen dolgoztunk együtt a DVSC meccs előtt, és úgy érzem, ennyi idő alatt, amit tudtam, hozzátettem a csapathoz.”

Őri Edina, a Cornexi játékosa:

„Úgy készültünk taktikailag és fizikálisan is, hogy nyerhetünk Debrecenben, de ehhez pontosan és fegyelmezetten kell játszanunk. Már az első félidőben is volt öt perc, amikor elhúztak, amitől kezdve csak kapaszkodtunk. Sajnos nem tudtuk átvenni a vezetést, pedig esélyünk lett volna rá, azonban a fontos pillanatokban elhibáztuk a helyzeteinket. Szerintem nem volt öt gól a két csapat között, mint ahogy azt a végeredmény mutatja, csak a vége a fegyelmezetlenségek miatt rosszul alakult.”