Megvan az új éra első győzelme! 2006.11.15.

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding ezúttal Kőbányára látogatott, hogy a Spartacusszal megvívja a naptári év utolsó idegenbeli bajnokiját. A fehérvári lányok papírforma-győzelmet arattak: „tökéletes kezdés” után végül tizennégy góllal bizonyultak jobbnak a hazai csapatnál. Ez a győzelem egyben Vura József első sikerét is jelentette a Cornexi kispadján. Balogh Beatrixék szombaton 16:15-kor a Vasast fogadják.

NBI, 12. forduló:
Kőbányai Spartacus – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 19-33 (9-20)
Budapest, Kőér utca, 300 néző
Vezette: Ágnecz, Sipos

Spartacus: Plasinszkaja és Gábor (kapusok), Mátyás 7 (1), Borkowska 5, Szőke 2, Szamosi L. 2 (2), Gálhidi 1, Schulcz 1, Szamosi A. 1, Halmai, Lánczos, Novogradecz, Tamás. Vezetőedző: Laurencz László.

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Balogh B. 8 (3), Kenyeres 5, Vijunaite 5, Trishchuk 4, Lima 3, Tápai Sz. 3, Szrnka 2, Kordyuk 1, Pádár 1, Válova 1, Őri E., Vaszari. Vezetőedző: Vura József

Hétméteresek: 3/3; 3/3
Kiállítások: 10 perc, illetve 12 perc

Az eredmény alakulása:
5. perc: 2-4, 10. perc: 2-9, 15. perc: 4-13, 20. perc: 6-16, 25. perc: 7-18, 35. perc: 11-22, 40. perc: 13-22, 45. perc: 13-25, 50. perc: 15-28, 55. perc: 17-30.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Nagyon fontos volt ez az idegenbeli győzelmünk; jót tett a játékosok lelkivilágának, hogy magabiztosan nyertünk. Így láthatták, milyen óriási különbség lehet két csapat, jelen esetben a Cornexi és a Spartacus között. Minden játékosnak lehetőséget tudtam adni, és ezzel maximálisan éltek is. Aki a pályára lépett, érdemben tett hozzá a mérkőzéshez. Az első húsz percben úgy játszott a csapat, ahogy a nagykönyvben meg van írva, mondhatni hiba nélkül. Amikor már több mint tíz góllal vezettünk, észrevehető volt egy-két hiba, és a folyamatos cserélés is egy kicsit megtörte a játékot, de sikerült mindig újra lendületbe jönnünk. Összességében elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel. Ha tudjuk tartani a formánkat, és ezt produkáljuk a jövőben is, akkor jó esélyeink vannak. Gondolok itt a következő, egyben idei utolsó bajnoki mérkőzésünkre, amelyet hazai pályán a Vasas csapatával játszunk szombaton.”

Balogh Beatrix, a Cornexi csapatkapitánya:

„Az első húsz percben úgy érzem, tökéletesen megvalósítottuk az edző elképzeléseit és a begyakorolt taktikákat. Utána már kaptunk olyan gólokat, ami a csökkenő koncentrációnak volt köszönhető, és ami az elején egyáltalán nem fordult elő. Örülök, hogy így sikerült a mai mérkőzés, mert sok pozitívumot láttam benne, és mind védekezésben, mind támadásban hozni tudtuk azt, amit elterveztünk. Remélem, ez a lendületünk kitart szombatig, és győztes meccsel búcsúzhatunk az őszi bajnoki szezontól a Cornexi pályáján.”