Ez volt az igazi debütálás 2006.11.18.

A naptári év utolsó bajnoki fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Vasas Invitel rangadón izgalmas hazai győzelem született. A fehérváriak a kilencedik perctől uralták a játékot, és bár a második félidő kezdetét követően pár perc leforgása alatt elvesztették az előnyüket, a végjátékban újból állandósították a négy-ötgólos vezetést. A Cornexi végül 28-24-es győzelmet aratott, Szrnka Hortenzia tizenegy gólt lőtt.

Sajnálatos, hogy mind a Vasas, mind pedig a Cornexi játékát egy-egy súlyos sérülés nehezítette: az angyalföldi Berta Melinda térd-, a cornexis Valová bokasérülése következtében kényszerült a kispadra.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Vasas Invitel 28-24 (14-12)
Székesfehérvár, 1000 néző
Vezette: Jancsó, Marczinka

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Szrnka 11 (2), Balogh B. 4 (1), Tápai Sz. 4 (2), Vijunaite 3, Kenyeres 2, Pádár 2, Kordyuk 1, Őri E. 1, Lima, Trishchuk, Válova. Vezetőedző: Vura József

Vasas: Triffa és Tóthova (kapusok), Nagy K 8 (3), Kamper 6, Berta 2, Blaskovits 2, Gorova 2, Polláková 2, Gaál 1, Kolos 1, Ábrahám, Balog, Moszkovaja, Stiener, Vezetőedző: Mocsai Lajos

Hétméteresek: 5/5; 3/4 (Nagy K. hagyta ki)
Kiállítások: 12 perc, illetve 2 perc

Az eredmény alakulása:
5. perc: 2-2, 10. perc: 4-3, 15. perc: 6-5, 20. perc: 11-6, 25. perc: 13-8; 35. perc: 15-15, 40. perc: 18-17, 45. perc: 21-18, 50. perc: 24-19, 55. perc: 25-21.

Mocsai Lajos, a Vasas vezetőedzője:

„Jogosan, megérdemelten nyert a Cornexi. A lehetőségeinkhez képest jó meccset játszottunk, de sok taktikai hibát vétettünk. Sajnálom, hogy a mérkőzést nem tudtuk tartani, amikor a kezünkben volt a vezetés lehetősége. Már az elejétől fogva következetesen hibáztunk, döntő jelentőségű volt, hogy a szélről történő ziccer-helyzeteinket minimálisan értékesítettük. Izgalmas, jó játék volt, igazi kézilabda ünnep.”

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Ez volt az igazi debütálásom a Cornexi edzőjeként, hazai pályán, egy igazi rangadón. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű feladatunk, mivel a Vasas a legutóbbi veresége után be akarta bizonyítani, hogy jó csapat. Úgy érzem, ez sikerült is nekik, hiszen egységesek voltak, tartásuk volt. Még az öt-hatgólos hátrányból is felálltak. Örülök, hogy nagy küzdelemben sikerült legyőznünk őket. Védekezésben és támadásban is látok olyan jeleket, melyek bíztatóak, és a csapat edzésen végzett munkáját, gyakorlását mutatják. Természetesen még vannak olyan szituációk, amelyek nem jönnek elő megfelelően, ezek fejlesztésére jó lesz az elkövetkező másfél hónap a januári rajtig.”

Szrnka Hortenzia, a Cornexi átlövője:

„Nagy csatát vívtunk a Vasassal, egyértelműen bizonyítani akarták az erejüket, és hogy a hátrányból is képesek felállni. Nekünk sajnos megint előjött a szokásosnak mondható hullámvölgyünk, de ezúttal sikeresen kihoztuk magunkat belőle. Nagyon jó kapusteljesítményünk volt. Egy percig sem gondoltuk úgy, még akkor sem, amikor a vendégek egyenlítettek, hogy megfordulhat a mérkőzés. Bíztunk magunkban és egymásban annyira, hogy elhiggyük, ezt meg fogjuk nyerni, így végig ez lebegett a szemünk előtt. Most egy hét pihenő jön, aztán kezdődnek az edző- és kupameccsek, ahol javíthatunk a hibáinkon. Unatkozni biztosan nem fogunk.”