Búcsú a KEK-től 2007.01.15.

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding vasárnap délelőtt játszotta le az Oltchim Valcea elleni KEK-párharc visszavágóját. A romániai mérkőzés a nemzetközi kupaszerepléstől való búcsút jelentette a fehérvári gárdának, miután a válogatottak sorát felvonultató Valcea tizenhét gólos különbséggel nyerte a mérkőzést, és 65-48-as összesítéssel jutott tovább.

KEK 3. forduló 2. mérkőzés:
Oltchim Rm. Valcea – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 40-23 (21-9)
Valcea, 2200 néző
Vezette: Opava, Valek (CZE)

Valcea: Dinu és Pislaru (kapusok), Gilca 8, Ardean-Elisei 7, Bese 4, Luca 4, Maier 4, Lecusanu 3, Tivadar 3, Cheraschu 2, Manea 2, Meirosu 2, Gatzel 1, Nechita. Vezetőedző: Gheorghe Tadici

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Balogh B. 5, Trishchuk 4 (1), Válova 4, Szrnka 3, Kordyuk 2, Vaszari 2, Kenyeres 1, Pádár 1, Tápai Sz. 1, Lima, Őri E., Tápai A. Vezetőedző: Vura József

Hétméteresek: 3/6; 1/1
Kiállítások: 4 perc, illetve 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 6-3, 15. perc: 10-5, 20. perc: 15-6, 25. perc: 19-6; 35. perc: 24-11, 40. perc: 27-13, 45. perc: 30-14, 50. perc: 35-16, 55. perc: 38-20.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Nem tudtuk megvalósítani az előre eltervezettet, ami a legjobban fáj, hogy azt az agresszivitást, ami a hazai meccsen az erényünk volt, most nem láttam a csapatunkon. Tulajdonképpen a román válogatott ellen játszottunk, véleményem szerint nem az volt a csoda, hogy ma itt nem tudtunk továbbjutni, hanem az, hogy otthon sikerült a döntetlent elérni.”