Ifik: Egy hét – három győzelem 2007.02.11.

Egy héten belül a harmadik bajnoki győzelmét aratta a Cornexi-Alcoa-HSB Holding ifjúsági csapata. A Hódmezővásárhely és a Dunaferr után ezúttal a Makót verték Mihály Attila tanítványai. A kilencgólos fehérvári sikerrel zárult találkozón Tilinger Tamara tizenháromszor, Szigeti Vanessa tízszer volt eredményes.

NBI ifjúsági bajnokság, 18. forduló:
Németh-Toll Makó – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 30-39 (14-23)
Makó

Cornexi: Pácz és Trimmel (kapusok), Tilinger 13 (1), Szigeti 10, Kiss A. 4 (1), Kasó 3, Tápai A. 3 (1), Kovács 2, Lelkes 2, Németh 2, Kapási, Zsigmond. Edző: Mihály Attila.

Végig több góllal vezetett a Cornexi, és az első félidő végén produkált 5-0-s sorozattal kilencgólos előnnyel tért pihenőre. A második játékrészben már tizeneggyel is vezettek Pumiék (19-30), de ekkor a hazaiak lőttek zsinórban ötöt. A mérkőzés utolsó tíz percében aztán a fehérváriaknak sikerült visszaállítaniuk a félidőben kialakult különbséget.

Mihály Attila, a Cornexi utánpótlás-edzője:

„Nagyon nehéz héten vagyunk túl, nyolc nap alatt négy tétmérkőzést vívtunk, ezekből hármat idegenben, melyek közül kettő komoly utazással párosult. Részben ennek tudható be, hogy a védekezésben nem koncentráltunk megfelelően, de ettől függetlenül nem kaphattunk volna ennyi gólt.

Elöl ezúttal is láttam biztató jeleket, elsősorban a gyors támadásvezetésünk tetszett. Figyelemreméltó Szigeti Vanessa folyamatos gólerős, jó teljesítménye.

Az előző három meccsünkön egyetlen indításgólt sem kaptunk, ezzel szemben Makón két-három alkalommal is lerohantak bennünket. Akkor leszünk igazán jó csapat, ha nem változik a teljesítményünk annak függvényében, hogy jobb vagy gyengébb csapat ellen játszunk.”