Újabb bajnokverés Fehérváron! 2007.05.11.

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding megismételte januári bravúrját, és az idei szezonban másodszor is legyőzte hazai pályán a Győri Audi ETO-t. A fehérváriak az első félidő derekán egy 6-0-s szakaszt produkálva öttel vezettek a szünetben, és az előnyüket a második játékrészben már kilencgólosra is növelték. Végül a tíz találatot szerző Balogh Bea és a kapuban remeklő Fekete Csilla vezérletével 31-26-ra nyert a Cornexi.

A mérkőzés második félidejében Tápai Szabina vállsérülést szenvedett. A pontos diagnózist a holnapi vizsgálat után állapítják meg.

NBI, felsőházi rájátszás, 4. forduló:
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Győri Audi ETO KC 31-26 (18-13)
Köfém Sportcsarnok, 1200 néző

Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Balogh B. 10 (2), Szrnka 5, Kenyeres 4, Trishchuk 4, Vijunaite 4, Vaszari 2, Őri 1, Válova 1, Kordyuk, Lima, Pádár, Tápai Sz. Vezetőedző: Vura József

Győr: Herr és Guiu (kapusok), Temes 6 (4), Görbicz 5 (1), Vérten 5, Kovacsicz 4, Radulovics 3 (2), Hornyák 2, Dokic 1, Bódi, Bradeanu, Gogirla, Juhász, Spiridon. Edző: Róth Kálmán

Hétméteresek: 2/2; 7/10 (Görbicz kettőt, Radulovics egyet hagyott ki)
Kiállítások: 12 perc, illetve 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-4, 10. perc: 5-5, 15. perc: 9-8, 20. perc: 12-9, 25. perc: 15-10; 35. perc: 18-15, 40. perc: 21-17, 45. perc: 25-18, 50. perc: 28-20, 55. perc: 30-24.

Róth Kálmán, a Győri Audi ETO vezetőedzője:

„Nagyon szégyellem magam; hozzá kell tennem, hogy mindig csak én szégyellem magam, az a baj. A többiek a meccs végén beülnek az Audijukba, és hazamennek. Míg ez így zajlik és semmi eszközöm sincs ahhoz, hogy a csapatot normálisan megbüntessük, addig ez így is lesz. Nem biztos, hogy az a jó csapat, ahol sok jó játékos van. Az a jó csapat, ahol küzdenek a játékosok.

Vura József, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding vezetőedzője:

A lányok ma fantasztikusak voltak. Nagyon klasszul dolgoztak, már azzal, hogy ide kerültek a négybe. Annak külön örülök, hogy hazai pályán egy kivételével sikerült az összes mérkőzésünket megnyernünk. Igaz, a Dunaferr elleni fontos meccs volt, de azt hiszem most ezzel a győzelemmel javítottak a lányok. Az, hogy nagyarányú győzelem született, az a Győrnek is köszönhető volt, hiszen elég indiszponáltan játszottak, hiányzott belőlük az őket jellemző tűz. Mi iszonyú felfokozott állapotban játszottuk végig a találkozót az első perctől, extázisban voltak a lányok, igazi csapatmunka volt, mindenki hozzátette a maga plusz teljesítményét. Nagyon megérdemelt ez a siker. Amikor ennyire akar a csapat, akkor minden labda hozzánk pattan, még a lepattanók is. Örülök, hogy sikerült megvernünk a bajnokot, ki tudtuk szolgálni a közönséget, és bízunk benne, jövőre is ilyen szép számban szurkolnak majd nekünk.

Szrnka Hortenzia, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding balátlövője:

Az előző meccsekhez képest újra feltámadtunk, az első félidőben szinte el is döntöttük a mérkőzést, mert később egy percig sem tudtak feljönni ránk. Nagyon egységes volt a Cornexi, mindenki egyformán jól teljesített, ez vezetett a sikerhez.

Kenyeres Fanni, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding balszélsője:

A Dunaferr meccs után mindenki azt mondta, hogy mindig csak egy nagyon pici hiányzott a támadásunkból, védekezésünkből. Úgy érzem, ma rátettünk egy lapáttal, és ami hiányzott az előző találkozón, az ma megvolt a Győr ellen. Ezért lettünk eredményesek.

Fekete Csilla, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding kapusa:

Összeszedtük magunkat, mert szerettünk volna visszavágni a múltkori vereségért. Szerencsére összeállt a védekezésünk és a támadásunk – így ez sikerült.

Balogh Beatrix, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapatkapitánya:

Nagyon jól sikerült a mai napunk, már az elejétől lehetett érezni, hogy ez más lesz, mint mondjuk a legutóbbi Dunaferr elleni mérkőzésen. Szenzációs kapusteljesítményünk volt, egy nagyon jó védekezéssel és támadással kiegészülve. Bátraké a szerencse: a kipattanó labdák zömét mi tudtuk megszerezni, a helyzeteinket ráadásul eredményesen tudtuk értékesíteni. Nem engedtük őket feljönni, utána pedig már egy igazi örömjátékot játszhattunk, mert az ellenfelünknek már nem volt esélye, hogy behozza hátrányát. Nagyon remélem, ez már tényleg elég önbizalmat ad az utolsó két összecsapáshoz, és innen már csak előre tudunk lépni, nem pedig vissza.