Döntetlen a Zhaporozhye ellen 2007.08.09.

A Cornexi-Alcoa az ukrán bajnok Motor Zhaporozhye csapata ellen döntetlent ért el felkészülési mérkőzésen. A szinte végig vezető vendégek ellen a hatgólos Laima Bernataviciute vezérletével – és Pácz Viktóriával a kapuban – 10-5-ös utolsó negyedórát produkáltak a fehérváriak, ezzel alakítva ki a 28-28-as végeredményt.

Cornexi-Alcoa – Motor Zhaporozhye (UKR) 28-28 (12-15)
Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Hargitai, Markó

Cornexi: Djeric, Fekete, Pácz (kapusok); Bernataviciute 6 (3), Trishchuk 5 (1), Kenyeres 4, Balogh 3 (2), Kamper 3, Kovács 2, Szrnka 2, Kiss 1, Vijunaite 1, Válova 1, Gordeyeva. Vezetőedző: Vura József

Zhaporozhye: Zaspa, Makarenko, Pytikop (kapusok); Pidpalova 8 (4), Lyapina 6, Sokol 5, Tsyhitsa 4, Laiuk 2, Batkova 1, Sheyenko 1, Shumak 1, Grytsyuk, Mahilina, Malyuchenko, Valyushek. Vezetőedző: Andrey Portnoy.

Kiállítások: 4 perc; 14 perc
Hétméteresek: 6/8 (Kamper és Szrnka hagyott ki egyet-egyet); 4/4

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc: 2-6, 15. perc: 6-6, 20. perc: 8-9, 25. perc: 10-13; 35. perc: 14-17, 40. perc: 16-19, 45. perc: 18-23, 50. perc: 21-25, 55. perc: 24-26.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Örömteli, hogy jó meccset tudtunk játszani az ukrán bajnokkal. Folyamatosan keressük az új játékosok csapaton belüli posztjait, hogy hol a legjobban bevethetőek, védekezésben, támadásban vagy lerohanásban. Ezekek az edzőmeccseken ez a feladatunk. Nagyon sok pozitív tapasztalatot szerzünk, mindenből levonjuk a tanulságokat. A negatívumok kijavítására pedig van időnk, hiszen nyolc felkészülési mérkőzés áll még rendelkezésünkre. Bízom benne, hogy a végére össze fog állni a csapat, erre bíztató jeleket láttam a mai mérkőzésen is. Jó kapusteljesítményünk volt, kemény védekezéssel és gyorsindításos illetve szélső gólokkal. Ha nem is az egész meccsre, de a végjátékra mindenképp hatalmas küzdelem volt a jellemző, egyértelműen a győzelemre játszott a csapat. Ma délelőtt még teljes értékű – nem csak átmozgató – edzésünk volt, és csütörtökön is kettőt edzünk, majd pénteken Hódmezővásárhelyen játszunk két edzőmeccset, mielőtt a lányok megkezdik hétvégi pihenőjüket.”

Pácz Viktória, a Cornexi fiatal hálóőre:

„A csapat összességében szerintem jól teljesített, a védekezésünk is jobban összeállt, persze a hátralévő egy hónapban azért van még mit javulnunk. A mai meccsen mindenki próbálta a maximumot kihozni magából, ami egy jó meccset és csapatmunkát eredményezett. Személy szerint örülök, hogy lehetőséget kaphattam a bizonyításra, fantasztikusan éreztem magam. A lányok nagyon rendesek velem, mindenben segítenek, ami hatalmas könnyebbség. Sugár Tímea rengeteget foglalkozik velünk, így neki sok köszönhető abban, hogy javult a kapusteljesítményünk. Remélem, hogy lehetőségem lesz bizonyítani a további edzőmeccseken és a hazai rendezésű tornán, illetve a legjobb tudásom szerint segíteni a csapatot.”

Kristina Trishchuk, a Cornexi átlövője:

“Szerintem sokat kell még dolgoznunk a védekezésen és a támadáson, hogy mire kezdődik a bajnokság, a csapat összeálljon, és a legjobb formáját nyújthassa. De egy hónap múlva már jók leszünk! Kicsit furcsa, hogy új játékot játszunk, más-más pozíciókat és posztokat próbálunk ki, de nekem mindegy, engem nem zavar, hogy jobbátlövő, balátlövő vagy irányító poszton játszom. A lényeg, hogy a pályán legyek, és játszhassak.”