TERSZOL Kupa 2007

2007.08.13.

Augusztus 16. és 18. között nemzetközi női kézilabda-tornának ad otthont a székesfehérvári Köfém Sportcsarnok. A rendező Cornexi-Alcoa mellett további három EHF-kupa résztvevő csapat, a Dunaferr NK, a szerb Dinamo Pancevo és norvég Levanger HK alkotja a TERSZOL Kupa 2007 négycsapatos mezőnyét.

A torna körmérkőzéses formában kerül lebonyolításra csütörtöktől szombatig. A két külföldi vendég közül a Levanger HK neve csenghet ismerősebben, hiszen a norvég csapat már tavalyi is résztvevője volt a Cornexi-Alcoa nyári tornájának. Az 1994-ben a világ legjobb játékosának megválasztott Mia Hermansson Høgdahl által edzett norvég csapat negyedik helyen végzett hazája bajnokságában.

A Dinamo Pancevo is története eddigi legjobb helyezését érte el az előző szezonban; a szerb bajnokság harmadik helyezettjeként jogot szerzett az EHF-kupa indulásra Bratislav Obucina csapata.

A torna névadója a TERSZOL Kft., aki évek óta nyújt teljes körű környezetvédelmi szolgáltatást ügyfelei részére a felhalmozott, illetve folyamatosan képződő veszélyes hulladékok előkezelésében, ártalmatlanításában.

A tornára a belépőjegyek ára egységesen 500Ft, és az adott nap mindkét mérkőzésére szólnak. A bérletek érvényesek a TERSZOL Kupa 2007-re valamennyi meccsére.