TERSZOL: Magyar győzelmek 2007.08.17.

A két magyar együttes győzelmével vette kezdetét a négy EHF-kupa szereplő részvételével Székesfehérváron megrendezésre kerülő TERSZOL Kupa 2007 elnevezésű nemzetközi torna. Először a Dunaferr verte fölényesen a norvég Levangert, majd a házigazda Cornexi-Alcoa nyert simán a szerb bajnokság bronzérmese ellen.

TERSZOL Kupa 2007, 1. nap:

Levanger HK – Dunaferr NK 20-32 (10-16)
Székesfehérvár, 350 néző
Vezette: Horváth, Marton

Levanger: Leira, Nordvoll (kapusok), Johansson 6 (2), Andersson 5 (1), Løke 3, Bognár 2, Skauge 2, Berget 1, Deiudonne 1, Arnfinnsdotir, Salomonsen, Saeter, Wist. Vezetőedzők: Mia Hermansson Høgdahl és Geir Tore Leira

Dunaferr: Ungureanu, Hoffmann, Knezovic (kapusok); Vincze 8 (3), Mörtel 6 (1), Sopronyi 4, Balogh 3, Berta 3, Laluska 3, Pigniczki 3, Gábor 1, Lovász 1, Gáspár, Erdősi. Vezetőedző: Imre Vilmos

Hétméteresek: 3/5 (Johansson és Andersson hagyott ki egyet-egyet); 4/4
Kiállítások: 6 perc; 4 perc

Cornexi-Alcoa – Dinamo Pancevo 34-26 (18-13)
Székesfehérvár, 500 néző
Vezette: Jancsó, Marcinka

Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Kenyeres 7, Bernataviciute 5 (4), Varga 5, Vaszari 4, Vijunaite 3, Bízik 2, Kamper 2, Szrnka 2, Válova 2, Kovács 1, Trishchuk 1, Gordeyeva. Vezetőedző: Vura József

Pancevo: Cubric, Gutesa, Davidovic (kapusok), Pavlov 13 (6), Prvanov 4, Balac 3, Ziga 3, Damjanovic 1, Pokrajac 1, Samoilia 1, Bogdan, Vrbljanac, Perusina. Vezetőedző: Obucina Bratislav

Hétméteresek: 4/4; 6/8 (Pokrajac, Prvanov hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 4 perc; 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 6-5, 15. perc: 9-7, 20. perc: 12-9, 25. perc: 15-11; 35. perc: 21-17, 40. perc: 23-19, 45. perc: 27-20, 50. perc: 29-22, 55. perc: 30-23.

Bratislav Obucina, a Pancevo vezetőedzője:

„Nagyon jó tapasztalatszerzés volt nekünk ez a meccs, hiszen a Cornexi egy nemzetközi szinten is eredményes csapat, így hasznos az ellenük való játék. Sajnos a szerb kézilabdának az a legnagyobb problémája, hogy a büdzsé nagyon meghatározza a játékosállományt és a felkészülési lehetőségeket. Éves szinten 60.000 Euróból gazdálkodhat a klubunk. Három éve ez az első alkalom, hogy külföldön tudunk játszani. Az egész szerb kézilabdára jellemző, hogy a tehetséges fiatalokat már 18-20 évesen elcsábítják külföldi csapatok, és ez rányomja a bélyegér a bajnokságunk színvonalára. Nekünk az a szerencsénk, hogy négy rutinos, harminc feletti játékos pont Pancevóban lakik, így hozzánk szerződtek. Ez teszi lehetővé, hogy erősebbek lehessünk. Ennek a hátránya azonban, hogy mivel az idősebb játékosokra építjük a taktikánkat, amint elfáradnak, szétesik a játékunk. Várjuk a holnapi ellenfelünket, a Dunaferrt, mert bár ők a meccs esélyesei, mindenképpen jó mérkőzésre számítok.”

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Bár az elért eredmény egyébként jó, egy ilyen csapatot sokkal nagyobb arányban is meg lehetett volna verni. Bíztam benne, hogy ennél egy kicsit majd frissebben mozgunk, és abban is, hogy a begyakorolt taktikából sokkal többet látok viszont a pályán, és ahhoz jobban ragaszkodva játsszuk majd. Tetszett a fiatalok játéka, Varga Kata tökéletesen megoldotta a rá bízott feladatot, és Bízik Boglárkának is feküdt az ellenfél nyitott fala, ahová szépen beverekedve magát gólokat szerzett a végjátékban. A rutinosabb játékosok között is volt jó teljesítmény; a kapuban egy jó átlagot sikerült hozni, míg védekezésben bíztató volt a belső emberek munkája. A támadásunk viszont most nem volt annyira folyamatos.”

Tudod-e? TERSZOL-gondolat a környezet védelmében…

3000 millió tonnára becsülhető az Európában éves szinten keletkező hulladék mennyisége. Ez fejenként 3,8 tonnát jelent Nyugat-Európában és 4,4 tonnát Közép- és Kelet-Európában, de például Ukrajnában meghaladja a 12 tonna/fő mennyiséget.

A TERSZOL Kft. évek óta nyújt teljes körű környezetvédelmi szolgáltatást ügyfelei részére a felhalmozott, illetve folyamatosan képződő veszélyes hulladékok előkezelésében, ártalmatlanításában.