TERSZOL: A Cornexi-Dunaferr dönt

2007.08.18.

A két magyar együttes, a házigazda Cornexi-Alcoa és a Dunaferr újabb győzelmeivel folytatódott a TERSZOL Kupa 2007 elnevezésű nemzetközi torna. Az első meccsen a Dunaferr izzasztó csatában, végül egy góllal múlta felül a szerb Pancevót, míg a fehérváriak fölényesen, tíz találattal verték a norvég Levanger gárdáját egy látványos és lendületes összecsapáson.

A torna utolsó napja előtt így a két magyar csapat négy-négy ponttal áll, míg a Pancevo és a Levanger még pont nélküliek. A tornagyőzelemről a szombaton 17 órakor kezdődő megyei rangadó fog dönteni.

TERSZOL Kupa 2007, 2. nap:

Dunaferr NK – Dinamo Pancevo 25-24 (8-10)
Székesfehérvár, 400 néző
Vezette: Herceg, Südi

Dunaferr: Ungureanu, Hoffmann, Knezovic (kapusok); Pigniczki 7, Lovász 4, Vincze 4 (1), Laluska 3, Sopronyi 3, Gáspár 2, Mörtel 2, Balogh, Berta, Erdősi, Gábor. Vezetőedző: Imre Vilmos

Pancevo: Cubric, Gutesa, Davidovic (kapusok), Pavlov 7, Ziga 7, Balac 4, Pokrajac 3, Matijasevic 2, Samoilia, Damjanovic, Prvanov, Vrbljanac, Bogdan. Vezetőedző: Obucina Bratislav

Hétméteresek: 1/3 (Pigniczki és Vincze hagyott ki egyet-egyet); 0/2 (Pavlov hagyta ki mindkettőt)
Kiállítások: 10 perc; 4 perc

Cornexi-Alcoa – Levanger HK 33-23 (19-14)
Székesfehérvár, 600 néző
Vezette: Kisfalvi, Péli

Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Bernataviciute 8 (2), Kenyeres 8, Szrnka 5 (1), Gordeyeva 4, Kamper 2, Trishchuk 2, Válova 2, Kovács 1, Varga 1, Bízik, Kiss, Vaszari, Vijunaite. Vezetőedző: Vura József

Levanger: Leira, Nordvoll (kapusok), Johansson 6 (2), Bognár 3 (1), Hynne 3, Andersson 2 (1), Berget 2, Wist 2, Arnfinnsdotir 1, Løke 1, Salomonsen 1, Saeter 1, Skauge 1, Mollian. Vezetőedzők: Mia Hermansson Høgdahl és Geir Tore Leira

Hétméteresek: 3/4 (Trishchuk hagyott ki egyet); 5/6 (Johansson hagyott ki egyet)
Kiállítások: 4 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-4, 10. perc: 8-7, 15. perc: 12-9, 20. perc: 14-10, 25. perc: 16-12; 35. perc: 22-16, 40. perc: 25-17, 45. perc: 29-20, 50. perc: 30-21, 55. perc: 31-23.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Teljesen más stílusú csapat a Levanger, mint a Pancevo, mert futottak, gyorsan befejezték a támadásaikat. Nekünk ez a stílus jól feküdt, tudtuk gyakorolni a lerohanásainkat, így hasznos volt a mai találkozó is. Ma már visszaláttam az eltervezett taktikákat, de azért lehet még finomítani. Összességében elégedett vagyok, forgattam a csapatot, gyűjtjük az információkat.”

Mia Hermansson Høgdahl, a Levanger vezetőedzője:

„A támadásban a kombinációs játékunk jobb volt, mint tegnap, de még mindig sok a technikai hibák száma: huszonnégyet vétettünk, ami tizenöttel több, mint a megengedett. Teljesen normális, hogy a felkészülési időszakban ennyi hibát követünk el, ez még csak a második meccsünk volt. Keressük a legjobb kombinációkat a védelemben, és ezért sok játékost forgatunk. A holnapi ellenfelünk, a Pancevo igazi jó, régi stílusú, okos kézilabdát játszik. Az eddigi két meccsük alapján úgy tűnik, hogy átlövőik kilenc méterről nem annyira eredményesek, inkább hét-nyolc méterről szerzik a góljaikat. Várom a holnapi találkozót.”

Kenyeres Fanni, a Cornexi játékosa:

„Mára a csapat jobban felpörgött, de elég fáradtan játszottunk még így is, talán a meccsen vétett hibák pont ennek tudhatóak be. Teljesen más volt a Levanger elleni iram, sokkal több támadást hajtottunk végre. Azt gondolom, a hibák kiküszöbölhetőek, és ezeket leszámítva egy jó mérkőzést láthattunk, ahol tíz találattal nyertünk. Van még pár játékelem, amit gyakorolnunk kell, de azért kezd összeállni a csapatunk. Ezek a meccsek ezt szolgálják, csak előrébb tudnak vinni bennünket.”

Kamper Olívia, a Cornexi játékosa:

„Nagyon jól érzem magam a Cornexinél. Úgy érzem, kezdek beilleszkedni, persze a játékomon még van mit csiszolni, főleg, mert alig védekezem. Tegnapi naphoz képest ma jobban ment a lerohanás és a védekezés, támadás. Ma fegyelmezettebbek is voltunk. Szerintem jó csapat leszünk.”

Tudod-e? TERSZOL-gondolat a környezet védelmében…

A forgalomból kivont autók számának drasztikus, 125%-os növekedése várható 2000 és 2015 között az Európai Unióban. A gépjárművek háromnegyed részben (tömegüket tekintve) acélból és alumíniumból vannak, és emellett számos környezetszennyező anyagot is tartalmaznak, így nehézfémeket és veszélyes folyadékokat. Jelenleg a forgalomból kivont gépjárművek 80%-át hasznosítják újra; az EU által 2015-re meghatározott cél 85%.