TERSZOL: Cornexi tornagyőzelem 2007.08.18.

A házigazda Cornexi-Alcoa nyerte a Székesfehérváron rendezett TERSZOL Kupa 2007 elnevezésű nemzetközi tornát, miután a fehérváriak – a kiváló teljesítményt nyújtó Kristina Trishchuk vezérletével – egygólos győzelmet arattak a Dunaferr ellen a záró mérkőzésen. A torna legjobbjának a Cornexi balszélsőjét, Kenyeres Fannit választották.

Levanger HK - Dinamo Pancevo 35-22 (17-13)
Székesfehérvár, 150 néző
Vezette: Kékes, Kékes

LHK: Leira, Nordvoll (kapusok); Bognár 6 (1), Løke 6, Wist 5, Arnfinnsdotir 4, Skauge 4, Deiudonne 3, Berget 2, Johansson 2 (1), Andersson 1, Saeter 1, Salomonsen 1. Vezetőedzők: Mia Hermansson Høgdahl és Geir Tore Leira

Pancevo: Cubric, Gutesa, Davidovic (kapusok), Balac 5, Perusina 5, Ziga 5, Pavlov 4 (2), B. Matijasevic 1, S. Matijasevic 1, Vrbljanac 1, Bogdan, Damjanovic, Pokrajac, Prvanov, Samoilia. Vezetőedző: Bratislav Obucina

Kiállítások: 2 perc; 4 perc
Hétméteresek: 2/3 (Skauge hagyta ki); 2/3 (Perusina hagyta ki)

Eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 5-5, 15. perc: 7-9, 20. perc: 10-12, 25. perc: 13-12; 35. perc: 22-13, 40. perc: 26-15, 45. perc: 26-17, 50. perc: 30-19, 55. perc: 33-19.

Cornexi-Alcoa – Dunaferr NK 28-27 (15-15)
Székesfehérvár, 800 néző
Vezette: Dobrovics, Tájok

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok); Trishchuk 8, Bernataviciute 4 (3), Vaszari 4, Kamper 3, Kovács 3, Szrnka 2 (1), Válova 2, Gordeyeva, Kenyeres. Vezetőedző: Vura József

Dunaferr: Knezovic, Ungureanu (kapusok); Mörtel 7 (2), Vincze 6 (3), Lovász 5, Pigniczki 5, Balogh 1, Gáspár 1, Laluska 1, Sopronyi 1, Berta. Vezetőedző: Imre Vilmos.

Kiállítások: 8 perc; 14 perc
Hétméteresek: 4/5 (Szrnka hagyta ki); 5/6 (Mörtel hagyta ki)

A TERSZOL Kupa 2007 végeredménye:

1. Cornexi-Alcoa 6 pont
2. Dunaferr NK 4 pont
3. Levanger HK (NOR) 2 pont
4. Dinamo Pancevo (SRB) 0 pont

Különdíjasok:

Legjobb kapus: Sanela Knezovic (Dunaferr)
Gólkirálynő: Danica Pavlov (Pancevo) 24 gól
Legjobb játékos: Kenyeres Fanni (Cornexi)

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Kicsit sajnálatos, hogy a fiatalokat ezúttal nem tudtam pályára küldeni, mert kiegyensúlyozott és szoros volt a mérkőzés. A Dunaferr ellen kiderült, hogy van tartalékunk, magabiztosan sikerült győznünk, a végjátékban három góllal vezettünk.

Összességében a tornával maximálisan elégedett vagyok, jól szolgálta a felkészülésünket. A védekezésünk már kezd összeállni, de a támadó játékunkon még van mit csiszolni. Minden mérkőzés újabb és újabb információt szolgáltatott a játékosokról; nem mindegy, hogy erősebb és gyengébb csapat ellen ki mire képes. Három különböző stílust játszó gárda ellen léphettünk pályára és gyakorolhattunk; a Pancevo egy türelmes és betöréses játékot, a Levanger egy végig rohanós, a Dunaferr pedig taktikus, kemény és agresszív játékot játszott.

A hét elején visszaérkező junior válogatottakat másfél hét alatt kell beépítenünk a játékba, hiszen a Kulcsár Anita Emléktorna után már következik a bajnokság rajtja, így folyamatosan kell dolgoznunk azon, hogy utolérjék magukat.”

Imre Vilmos, a Dunaferr vezetőedzője:

„A Cornexinek hosszabb volt a kispadja, nekünk sajnos az emberanyag miatt nem sikerült beosztani úgy az erőnket. Volt egy-két indokolatlanul kihagyott támadásunk, ziccereinket rosszul értékesítettük, és az első félidő végén rosszul használtuk ki az emberelőnyös helyzeteinket. Ha egy kicsit jobban észnél vagyunk, előnnyel fordulunk. A végjátékot is gyakorolni kell, és erre is ragyogó lehetőség volt ez a meccs. Egy jól szervezett torna volt, ami személy szerint nekem nagyon sok tanulsággal szolgált. Elsősorban arra voltam kíváncsi, hogy a csapatom hogyan boldogul Ferling és Borbás nélkül, belső szerkezetben hogyan tudunk játszani. A felkészülésünknek megfelelő szinten játszottunk, leszámítva a Pancevo elleni gyenge teljesítményünket. Most jön a felkészülésünk utolsó szakasza: a frissülés és a gyorsítás.

Kristina Trishchuk, a Cornexi átlövője:

“Tudtuk, hogy a Dunaferr ellen sokkal jobban kell koncentrálni, mert tegnap nem játszottak valami jól, így várható volt, hogy ma ezen javítani akarnak. Ma mi voltunk az eredményesebbek. Már vártam mikor tudok támadásban játszani, mert nagyon meg akartam nyerni ezt a kupát, és sikerült is. Fontos volt nekem ez a győzelem, ezért különösen koncentráltam a meccs előtt, hogy a legjobb formámat nyújtsam. Szerencsére ment is a játék, nyolc találatot tudtam elérni, aminek különösen örülök, és remélem sikerült bizonyítanom. Laimával is már sokkal jobb lett a kapcsolatom a pályán, jobban érezzük egymás játékát.”

Kenyeres Fanni, a TERSZOL Kupa 2007 legjobb játékosa:

„Nagy megtiszteltetés, hogy engem választottak a torna legjobbjának, és örülök neki. A formánkhoz és az időzítéshez képest – így a felkészülés alatt – jól játszottunk, bár elfáradtunk, hiszen a mai nap kivételével minden délelőtt még a meccsek előtt is edzettünk. Erre azért volt szükség, hogy a taktikákat minél jobban begyakorolhassuk. Azt gondolom, jó ellenfeleink voltak, és az összeszokás szempontjából sokat jelentett, sokkal előrébb tartunk. Jövő héten a csapat egyik erőssége Balogh Bea is csatlakozik hozzánk, és részt veszünk a Kulcsár Anita Emléktornán, ahol újra erős csapatok ellen léphetünk pályára. Remélem, sikerül bebizonyítani és megmutatni, hogy a Cornexi igenis esélyes a dobogós helyezésre. Legalábbis harcba szállunk, és nem hagyjuk magunkat.”