Célfotó döntött 2007.08.25.

Mindössze egy gól döntött a csoportelsőségről a Kulcsár Anita Emléktornán a Cornexi-Alcoa csoportjában, miután a Lada Togliatti 35-32-re legyőzte Vura József csapatát. Öt másodperccel a meccs vége előtt még négy góllal vezetett a BL-döntős a fehérváriak ellen, amivel a Lada került volna a kisdöntőbe. Kristina Trishchuk góljának köszönhetően azonban a Cornexi játszhat 17:15-kor a harmadik helyért.

A hármas körbeverést követően a Győr +1, a Cornexi 0, a Lada -1-es gólkülönbséggel zárt – azaz a döntőbe jutáshoz is csupán egyetlen plusz gól hiányzott… A kisdöntőben a Ferencváros lesz az ellenfelünk.

Lada Togliatti – Cornexi-Alcoa 35-32 (17-17)
Dunaújváros, 200 néző
Vezette: Jancsó, Marczinka

Togliatti: Konstantinova, Parfenova (kapusok); Postnova 6, Davydenko 6, Marennikova 6, Mochalina 5, Chernoivanenko 4 (1), Kolokotjeva 2, Lukyanenko 2, Muravyeva 2 (2), Vinogradova 1, Kurbanova 1, Bulankina, Kharkovenko. Vezetőedző: Gumyanov Alexey

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok); Szrnka 8 (1), Trishchuk 8, Vaszari 5, Balogh 4 (2), Kamper 2, Válova 2, Gordeyeva 1, Kovács 1, Mayer 1, Kenyeres, Lévai.  Vezetőedző: Vura József

Kiállítások: 8 perc; 8 perc
Hétméteresek: 3/3; 3/4 (Balogh hagyta ki)

Eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 4-3, 15. perc: 8-7, 20. perc: 10-11, 25. perc: 13-16; 35. perc: 20-20, 40. perc: 22-21, 45. perc: 26-23, 50. perc: 29-28, 55. perc: 31-30.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Előre nem számolgattuk, hogy hányadik helyért, vagy kivel játszunk. Úgy érzem, ha mindent megteszünk a pályán a győzelemért, akkor az is „beleférhet”, hogy ilyen csapatok ellen kikap az ember. Ami fontos, hogy becsületesen küzdöttek a lányok mindkét nap. Ma már egy-két játékost nem tudtam felrakni a tegnapi csapatból, mert úgy éreztem, nem bírják; akik pedig tegnap kevesebbet szerepeltek, ma többet játszottak. Sajnos a kapusteljesítményünk is sokkal gyengébb volt a Győri meccshez viszonyítva.”

Vaszari Virág, a Cornexi játékosa:

„Kicsit el vagyok keseredve, mert bíztunk benne, hogy megverve ezt a csapatot, döntőt játszhatunk. Az eleje nagyon nehezen indult, szerintem az is gond lehetett, hogy korán keltünk, nehezen ébredtünk, ezért a játék ritmusát is nehezebben vettük fel. Az első félidő közepétől kezdtünk erősödni, de a végjátékban kiengedtünk fejben és testben egyaránt, így nem maradt erőnk. A Ferencváros ellen igyekszünk összeszedni magunkat, és jó meccset játszani.”