Gázolás a Népligetben 2007.09.15.

Kiütéses győzelmet aratott a Ferencváros csapata a Cornexi-Alcoa felett a női kézilabda-bajnokság negyedik fordulójában. A hazaiak 22 góllal terhelték meg a fehérváriak kapuját a második félidőben, és végül 38-27-re nyerték meg a rangadót. A csalódást okozó Cornexiben az öt-ötgólos Tápai Szabina és Kristina Trishchuk játszott a legeredményesebben.

NBI, 4. forduló:
Budapest Bank FTC – Cornexi–Alcoa 38-27 (16-13)
Budapest, 1000 néző
Vezette: Kékes, Kékes

FTC: Haris és Pastrovics (kapusok); Zácsik 9 (2), Kovacsicz 7, Szucsánszki 5, Juhász 4 (1), Ilyés 3, Németh 3, Szamoránszky P. 3, Uhraková 3, Kocsis 1, Soós. Vezetőedző: Zsiga Gyula

Cornexi: Djeric és Fekete (kapus), Trishchuk 5, Tápai 5, Balogh 3 (1), Kenyeres 3, Szrnka 3, Vaszari 3, Kamper 2, Válova 2, Kovács 1, Bernataviciute, Lévai, Vijunaite. Vezetőedző: Vura József

Kiállítások: 4 perc; 8 perc
Hétméteresek: 3/4 (Uhraková hagyott ki egyet); 1/2 (Tápai hagyott ki egyet)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 10. perc: 5-4, 15. perc: 7-7, 20. perc: 10-10, 25. perc: 13-12; 35. perc: 20-16, 40. perc: 28-18, 45. perc: 28-19, 50. perc: 31-22, 55. perc: 35-24.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Jól felkészült volt a csapat, ami az első félidei játékunkon látszott is. A második játékrész elején még felzárkóztunk, de utána teljesen elvesztettük a fonalat. Amikor már öt gólnál is több volt a különbség, és érezték a lányok, hogy már nem nyerhetünk, kicsit megroppantunk. A Fradinak viszont utána már minden bejött, mi pedig hiába erölködtünk, nem sikerültek a támadásainkat befejeznünk.

Nem számítottam arra, hogy ilyen nagy gólkülönbséggel fogunk kikapni, arra sem, hogy egyáltalán kikapunk. Nem volt semmi előjele annak, hogy ilyen rosszul, fegyelmezetlenül és sok hibával játszunk. Gratulálok a Fradinak, maximálisan kihasználta a hibáinkat. A végjátékban már akkor lőttek és olyan távolságból gólokat, ahonnan csak akartak, megjött az önbizalmuk, magabiztosan vertek minket. Hiába készültünk Zácsik Szandrára, Szucsánszkira, mégis bejött nekik. Ma sajnos nem sikerült megvalósítani az előre eltervezetteket.”

Zsiga Gyula, az FTC vezetőedzője:

“Azt mondtam a  mérkőzés elején, hogy szeretném, ha a játékosaim felszabadultan, erőtől duzzadóan, lendületesen játszanának, és azt gondolom, hogy a mérkőzés nagyobb részében ezt sikerült megvalósítani. Aminek viszont a legjobban örülök, hogy végre láttam a lányokat mosolyogni, mivel az elmúlt két mérkőzés alatt ezt az érzést nem érezhették. Ezt a játékot játszani kell, aki el akarja szenvedni, vagy görcsölni akar, az úgy jár, mint mi Derecskén vagy Békéscsabán. Olyan játékot próbálok játszani, ahol azt próbálom elmagyarázni, hogy hogyan tud minden játékos alkotóan beépülni a játékba, ahol a nagyon jó teljesítmény átragad egyik játékosról a másikra. Most nagyon fontos mérkőzések következnek, Győrbe megyünk, utána a Debrecen jön hozzánk, mindkettő borzasztó nehéz lesz. A mai pontok viszont már benne vannak a zsákunkban, ezt nem lehet elvenni, ezt már átéltük. Minden egyes sikerszelet a tortából egy nagyon fontos dolog.”

Szrnka Hortenzia, a Cornexi átlövője:

„A Fradi-pályán egyszerűen nem tudunk játszani, és nem értjük a lányokkal, hogy egyszerűen miért lehet, ha ott játszunk, tíz alatt nem ússzuk meg a dolgokat. Mindig a második félidővel van a probléma, pedig nem mondhatnám, hogy elfáradtunk volna, hiszen erőnlétileg semmi gondunk sincs. Nem tudom elképzelni, mi van velünk, hiszen az ősz abszolút nem úgy indult és folyik, ahogy arra számítani lehetett, vagy ahogy azt elterveztük volna. Elképzelésem sincs, hogyan lábalunk ki ebből, vagy mi lehet a valós probléma. A csapat mindig mindent megtesz a győzelemért, küzdésben és akarásban egyáltalán nincs gond. Az baj, hogy a felkészülés alatt és most is sok a sérültünk, nehéz őket hónapos kihagyások után beépíteni a csapatba, ráadásul többen sérülten is vállalják a játékot. Nehéz a helyzetünk, de igyekszünk kilábalni ebből az állapotból.”