Cornexi-győzelem Móron is 2007.10.07.

A Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapata a Femina Visé elleni EHF-kupa visszavágó mérkőzésen hétgólos győzelmet aratott – ezúttal Móron, a Bornapok egyik záróeseményeként. A székesfehérvári együttes így 65-38-as összesített eredménnyel jutott tovább a nemzetközi kupa harmadik fordulójába, és várhatja a keddi sorsolást.

EHF-kupa, 2. forduló, 2. mérkőzés:

Handball Femina Visé (BEL) – Cornexi-Alcoa 21-28 (8-14)
Mór – Wekerle Sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Matija, Milosevic (CRO)

Visé: Gennez és Aendekerk (kapusok), Machiels 7, Blockx 4, Penders 4, Van Meensel 2, Panis 2, Falci 1, Jolly 1, Frere, Hortelan, S. Masrouki, M. Masrouki, Neuzy. Vezetőedző: Jean-Luc Dessart.

Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Tápai Sz. 9 (4), Bernataviciute 4, Trishchuk 4, Lévai 4, Vaszari 2, Vijunaite 2, Kamper 1, Kenyeres 1, Mayer 1, Balogh, Kovács, Szrnka. Vezetőedző: Vura József.

Hétméteresek: -/-; 4/4
Kiállítások: 4 perc; 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 3-4, 15. perc: 6-7, 20. perc: 7-10, 25. perc: 7-13; 35. perc: 10-16, 40. perc: 13-19, 45. perc: 15-19, 50. perc: 18-24, 55. perc: 20-26.

Lévai Zsófia, a Cornexi jobbátlövője:

„Nagyon jó érzés volt az első nemzetközi kupameccsemen pályára lépni, ráadásul négy gólt szereztem, aminek különösen örülök. Azt látom, hogy sok hibával játszottam, tehát leszűröm a következtetéseket. Nyílván, idővel sokkal többet tudok majd kihozni magamból, de ez most elsőre így is szuper volt. Teljesen más érzés nemzetközi meccsen a pályára lépni, más izgalom is párosul mellé. Ráadásul tagnapig nem ismertük annyira az ellenfelünket, és képesek voltak meglepni minket. Ma szerettünk volna úgy játszani, mint az első meccs második félidejében, de nem úgy jött össze. Sokszor figyelmetlenek voltunk, nem voltak átlövéseink és ziccereket is hibáztunk.”

Tápai Szabina, a Cornexi irányítója:

„Sajnos nem sikerült olyan nagyarányú győzelmet aratnunk, mint szerettünk volna, és a közönség igényét sem tudtuk kiszolgálni látványos elemekkel, viszont mindenkinek biztosított az edző játéklehetőséget. Kisebb előnynél nem is lehet annyira bravúrral játszani, mint mondjuk tízgólos különbségnél. Örülök, hogy győztünk, nagyon tanulságos volt a két meccs. Biztos vagyok benne, hogy tudunk javítani a játékunkon.”