Vaszari Virág Kocsoláról származik, ott járt iskolába, és ismerkedett meg a kézilabdával. A Fehérvár KC balszélsőjének jóvoltából szombaton 35 kocsolai kézilabdázó palánta izgulhatta végig a Kiskunhalas elleni mérkőzést, melyet követően Schmidtné Pintér Valéria, Virág nevelőedzője mesélt arról, hogy a meccs milyen nagy élményt jelentett a gyerekeknek.
„Óriási élmény volt a gyerekeknek! Volt olyan, aki utána odament a diákönkormányzat vezetőjéhez, és azt mondta neki: „köszönöm, hogy ebben a csodálatos élményben részesülhettem!“ A legtöbb gyerek még életében nem volt NBI-es kézilabda-mérkőzésen. Érdemes megnézni, mit írt egy anyuka, Németh Anikó a Facebookon [Vaszari] Virágnak: „Kedves Virág! Nagyon szépen köszönjük a lehetőséget és az óriási élményt, amihez ma általad jutott a kislányunk (és a többi kocsolai gyerek)! Hannám azt mondta, szerinte ő szurkolt a leghangosabban, hogy: Hajrá, Virág! De utána azt kiabálta, hogy Hajrá Székesfehérvár! – nehogy a többiek szomorúak legyenek, hogy nekik nem szurkol... KÖSZÖNJÜK és szeretettel gratulálunk a győzelemhez!”
Az eddigi leghíresebb kocsolai kézilabdázó, Vaszari Virág pályafutását mennyire követik szemmel az iskolában?
„Virág édesanyja nekem kolléganőm, gyakran elmegyünk Fehérvárra férjemmel, aki a kocsolai sportklub elnöke, rendszeresen ottvagyunk a Köfém Sportcsarnokban. Figyelem mindig a kéziszövetség honlapján is, mennyi gólt lő a meccseken, és természetesen kérdezem anyukáját, hogyan játszott. Mondhatni tudok róla mindent!“
Gyerekként milyen sportoló volt Virág?
„Mindig nagyon akart, és nagyon szeretett kézilabdázni. Egészen kiskorában megmondta, hogy ő kézilabdázó szeretne lenni, és ennek megfelelően mindig nagyon rendesen edzett, fizikai adottságai kiválóak, de ez utóbbit mindenki tudja. Hetedikes kora után ment el tőlünk, addig minden évben korosztálya legjobbja volt.“
Milyen jövő előtt állnak a mostani gyerekek?
„Sajnos az iskolánk tanulóinak nagy százaléka halmozottan hátrányos helyzetű. 115 gyerek van az iskolánkban, de belőlük roppant nehéz egy csapatnyi gyereket kiválasztani – sőt, nem is választunk, aki akar, az jöhet kézilabdázni! Az elsőtől a nyolcadik osztályig összesen 30 kislány kézilabdázik nálunk.“
Az ilyen nehéz körülmények között élő gyerekeknek mit jelent maga a kézilabda?
„Ez egy lehetőség volna a kiugrásra, arra, hogy elkerüljenek egy nagyobb csapathoz, és hogy más ember lehessen belőlük. Nem tudom, lesz-e a mostani korosztályból olyan, aki képes lesz erre, bár közöttük is látok nagyon tehetségeseket.“
fkc.hu Fotó: Horváth Gyula |